Головна » Бухгалтеру » Консультації » Виправлення помилки, що стосуються грошових та не грошових показників у звіті Додаток 4 ЄСВ після закінчення сроку подачі.
Консультації

Виправлення помилки, що стосуються грошових та не грошових показників у звіті Додаток 4 ЄСВ після закінчення сроку подачі.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Виправлення страхувальником помилок у звіті по ЄСВ (далі – Звіт) у разі самостійного виявлення недостовірних відомостей, які подані після закінчення звітного періоду та/або накопичені в електронних базах даних персоніфікованого обліку, передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435).Так, п. 2 розд. V Порядку № 435 визначено, що у разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю зі статусом «скасовуючи» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» додатка 4 до Порядку № 435 повинна містити дані по кожній застрахованій особі окремо. Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4 до Порядку № 435.При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.Згідно з абзацом першим п. 4 розд. V до Порядку № 435 якщо в таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» додатка 4 до Порядку № 435 страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованої особи з тих, що передбачені п. 8 розд. IV Порядку № 435 (укладення або розірвання трудового договору із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце; надання особі відпустки по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку тощо), він подає Звіт за попередній період, який містить: титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) з позначкою «додаткова» та таблицю 5 зі статусом «додаткова», яка містить дані на цю застраховану особу. Звіт з позначкою «додаткова» не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4 до цього Порядку.
Читати по темі:  ДФС пояснила які ПН/РК не блокуватимуться при реєстрації
Аналогічно подається таблиця 7 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» додатка 4 до Порядку № 435 (абзац другий п. 4 розд. V Порядку № 435).Якщо потрібно повністю скасувати відомості, зазначені в таблицях 5 та 7 додатка 4 до Порядку № 435, подаються тільки скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу (абзац третій п. 2 розд. V Порядку № 435.) У разі якщо страхувальник подає за один і той самий звітний період таблиці зі статусами «скасовуюча» та «додаткова», вони подаються з окремими титульними аркушами (як два окремих Звіти) (п. 6 розд V Порядку № 435).
     Якщо платником самостійно виявлено заниження або завищення сум нарахованого ЄВ на суми грошового забезпечення, нарахованих платником у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, які підтверджують нарахування виплат, на які платником самостійно донараховано та/або доутримано суму ЄВ, страхувальник в розд. І таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435 заповнює рядки: рядок 4 «Сума, на яку збільшено ЄВ у зв’язку з виправленням помилки, допущеної у попередніх звітних періодах (р. 4.1 + р. 4.2)» - відображається сума рядків 4.1 та 4.2; рядок 4.1 «(22,0%, 34,7 %), в тому числі донараховано суму грошового забезпечення до розміру мінімальної заробітної плати» – заповнюється страхувальником, якщо ним самостійно виявлено заниження відображених нарахованих сум ЄВ у рядку 3 «Нараховано ЄВ, усього (р. 3.1 + р. 3.2)» таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435 за попередні звітні періоди; рядок 4.2 «2,6 %» - заповнюється страхувальником, якщо ним самостійно виявлено заниження відображених утриманих сум ЄВ із застрахованих осіб за попередні звітні періоди; рядок 5 «Сума, на яку зменшено ЄВ у зв’язку з виправленням помилки, допущеної у попередніх звітних періодах (р. 5.1 + р. 5.2)» - відображається сума рядків 5.1 та 5.2; рядок 5.1 «(22,0%, 34,7 %), в тому числі зменшено суму грошового забезпечення, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати» - заповнюється страхувальником, якщо ним самостійно виявлено завищення відображених нарахованих сум ЄВ у рядку 3 «Нараховано ЄВ, усього (р. 3.1 + р. 3.2)» таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435 за попередні звітні періоди. Відображається сума зайво нарахованого ЄВ у розмірі 22,0%, 34.7 %; рядок 5.2 «2,6 %» - заповнюється страхувальником, якщо ним самостійно виявлено завищення відображених утриманих сум ЄВ із застрахованих осіб за попередні звітні періоди. Відображається сума зайво утриманого ЄВ у розмірі 2,6 %.
У рядку «Зміст помилки» вказується період, в якому виявлено помилку, а також сума та вид виплати, на яку не нараховано та/або зайво нараховано ЄВ. За наявності декількох помилок описується кожна з них.
Якщо платником самостійно виявлено заниження або завищення сум нарахованого ЄВ на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, що підтверджують нарахування таких виплат, то розд. ІІ таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435 заповнюється аналогічно розд. І із застосуванням ставок у розмірі 22,0%, 33,2 % та 2 %.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Капитал не так важен в бизнесе. Опыт не так важен. Вы можете получить обе эти вещи. Что важно, так это идеи

Виправлення помилки, що стосуються грошових та не грошових показників у звіті Додаток 4 ЄСВ після закінчення сроку подачі.

Час читання: 8 min
0

Поділитися з другом