Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи сплачувати ЄСВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо протягом року діяльність не здійснювалася?
Консультації

Чи сплачувати ЄСВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо протягом року діяльність не здійснювалася?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Пунктом 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон про ЄСВ) фізичних осіб — підприємців, зокрема тих, які обрали загальну систему оподаткування, визначено платниками єдиного внеску.

Для фізичних осіб — підприємців на загальній системі оподаткування відповідно до п. 2 частини першої ст. 7 та частини п’ятої ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок нараховується у розмірі 22 % суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону про ЄСВ).

Отже, фізичній особі — підприємцю на загальній системі оподаткування, у якої протягом 2017 р. діяльність не здійснювалася, потрібно сплачувати єдиний внесок.

Джерело: Вісник.Офіційно про податки

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

15 − одиннадцать =

Пошук від Google

Наша розсилка

Видение без действия — это мечта.
Действие без видения — это кошмар.

— Японская пословица

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

  • 16 часов ago by buh24comua #школабізнесу
  • 2 дня ago by buh24comua #школабізнесу
  • 2 дня ago by buh24comua #школабізнесу

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: