Головна » Бухгалтеру » Консультації » Помилка в звіті з ЄСВ
Консультації

Помилка в звіті з ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

У Звіті з ЄСВ допущено дві помилки:
1) у таблиці 6 щодо одного з працівників неправильно вказано прізвище
2) у таблиці 5 щодо одного з працівників неправильно вказали дату звільнення.
ЄСВ, виправлення помилок

Якщо при заповненні ЄСВ-звіту ви допустили помилку тільки в персональних даних працівника, то її можна умовно віднести до «негрошових» помилок. Особливість «негрошових» помилок полягає в тому, що їх можна виправити шляхом скасування або коригування. Роботодавець неправильно вказав прізвище працівниці в таблиці 6 і дату звільнення працівника в таблиці 5 — ці помилки не стосуються сум грошей, відповідно їх можна віднести до «негрошових».

Так, дійсно, роботодавець несе відповідальність за неправильне і недостовірне надання персоніфікованих даних щодо своїх працівників. Посадові особи можуть понести покарання згідно зі ст. 1651 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»  у вигляді штрафу від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-680 грн).

Крім того, надання недостовірних персоніфікованих даних та ігнорування необхідності виправлення цих даних матиме негативні наслідки для працівника, стосовно якого допущена помилка. Адже дані, надані роботодавцями про своїх працівників у вигляді щомісячного ЄСВ-звіту, надалі використовуються Пенсійним фондом при призначенні і перерахунку пенсії, фондами соціального страхування при призначенні страхових виплат.

Викривлення персональних даних особи може негативно позначитися на розмірі пенсійних та інших страхових виплат. Особливо актуальним це стало саме тепер, після прийняття нової пенсійної реформи та внесення відповідних змін до законодавства України. Звертаємо увагу на назву посади, вона має відповідати класифікатору професій!

Читати по темі:  20 червня 2019 року - граничний термін сплати

При виправленні «негрошової» помилки слід керуватися положеннями розділу V Порядка № 435. Так ось, граничні строки для виправлення «негрошової» помилки в разі її самостійного виявлення Порядком № 435 не встановлені. Тобто виправляйте її можна виправити, щойно знайшли.

Помилка «неправильно вказане прізвище». 

Для виправлення помилки в прізвищі, імені або по батькові для особи, з якою у вас продовжуються трудові (цивільно-правові) відносини, вам достатньо в наступному місяці подати звітні відомості про особу вже з правильним прізвищем, ім’ям або по батькові.

У разі потреби виправлення помилки в прізвищі, імені або по батькові для звільненого працівника необхідно скористатися «скасовуючою» формою звіту, де одна таблиця міститиме помилкові відомості — тип «скасовуюча» і друга — із зазначенням типу «початкова» з правильними відомостями.

Помилка «неправильно вказана дата звільнення». 

Помилку в цьому випадку допустили не лише в таблиці 5 ЄСВ-звіту, але ще і в таблиці 6. Річ у тому, що якщо в таблиці 5 ЄСВ-звіту є позначка про початок або закінчення трудових відносин із застрахованою особою, то в таблиці 6 у графі 15 роботодавець указує відповідну кількість днів перебування в трудових (цивільно-правових) відносинах. У випадку якщо ви в графі 15 таблиці 6 зазначите кількість днів, що відповідає повному місяцю, і при цьому в таблиці 5 зазначите дату прийняття на роботу або звільнення з роботи в середині місяця, то система, яка приймає звітні відомості, повідомить вас про помилку.

У разі виявлення страхувальником у ЄСВ-звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (окрім сум), що стосуються застрахованої особи, подаються скасовуючі документи. Тобто страхувальник повинен сформувати і подати ЄСВ-звіт за попередній період, що містить: перелік таблиць ЄСВ-звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з помилковими відомостями і відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» з правильними відомостями.

Читати по темі:  Звільнення за прогули: не все так однозначно...

Зверніть увагу на таке: на титульному аркуші (перелік таблиць звіту) наводять форму звіту («початкова», «скасовуюча» або «додаткова»), а в самих таблицях указують тип таблиці («початкова», «скасовуюча» або «додаткова»).

Таким чином, за останній звітний період, у якому працівник перебував у трудових відносинах з роботодавцем (за місяць звільнення — серпень), складіть:

1) таблицю 5 з типом «скасовуюча», даними звільненого працівника і помилковою датою звільнення;

2) таблицю 5 з типом «початкова», даними звільненого працівника і правильною датою звільнення;

3) титульний аркуш (перелік таблиць звіту) за формою «скасовуюча» на обидві таблиці 5;

4) таблицю 6 з типом «скасовуюча». У ній зазначте відомості, які були помилковими, — кількість днів перебування в трудових відносинах, які раніше вказали в таблиці 6 ЄСВ-звіту за серпень. Окрім цього, в рядку дублюються всі інші дані, які були вказані правильно і виправленню не підлягають;

5) таблицю 6 з типом «початкова». У ній зазначте рядок з правильними даними про застраховану особу — правильною кількістю днів перебування застрахованої особи в трудових відносинах у місяці звільнення.

Причому заповнюйте їх так, щоб суми, вказані в реквізитах 17 — 21, відповідали сумам, наведеним у таблиці 6 з типом «скасовуюча»;

При формуванні і наданні таблиці 6 ЄСВ-звіту з позначкою «початкова» у звіті за формою «скасовуюча» зміни в сумових показниках (реквізити 17 — 21) не допускаються.

6) до обох таблиць 6 складіть один перелік таблиць звіту за формою «скасовуюча».

Зверніть увагу! «Скасовуючий» тип таблиці 6 ЄСВ-звіту не може застосовуватися без одночасного подання таблиці 6 з типом «початкова», а «скасовуючий» тип таблиці 5 ЄСВ-звіту може застосовуватися без одночасного надання таблиці 5 з типом «початкова».

При наданні звіту за формою «скасовуюча» таблиця 1 ЄСВ-звіту не формується.

Читати по темі:  Оновлено форму декларації акцизного податку

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X