Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи є отримані помилково кошти доходом підприємця?
Консультації

Чи є отримані помилково кошти доходом підприємця?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Підпунктом 177.1 ст. 177 ПКУ визначено, що  оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб – підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

При цьому, відповідно до п. 177.2 ст. 177 розділу IV ПКУ, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід.

Тобто оподатковується різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з даною господарською діяльністю.

В ситуації, коли підприємець отримує на  розрахунковий рахунок помилково перераховані кошти та здійснює їх повернення, то такі суми не включаються до складу доходу суб’єкта господарювання.

 

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Может ли быть включена в состав налогового кредита налоговая накладная на услуги, без указания кода услуги

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X