Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податковий номер платника податків
Консультації

Податковий номер платника податків

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Податковий номер платника податків – це номер за яким відбувається облік платників податків у контролюючих органах.

Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588     визначено, що податковим номером платника податків є:

     1) код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ) для платників податків, які включаються до такого реєстру (юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб – резидентів та нерезидентів);
     2) реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (далі – реєстраційний номер), крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта;
     3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами за структурою, встановленою у п. 2.3 розд. ІІ Порядку № 1588, платникам податків, визначеним у п. 2.4 розд. ІІ Порядку № 1588.
Податковий номер платника податків зазначається у всіх свідоцтвах, довідках, в інших документах або повідомленнях, що видаються платнику податків, у всіх податкових деклараціях (розрахунках, звітах), платіжних документах щодо податків і зборів, у фінансових документах, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

Податковий номер платника податків не змінюється протягом усього періоду перебування на обліку в контролюючих органах  платника податків, за винятком випадків зміни коду за ЄДРПОУ або реєстраційного номера. (п. 2.6 розд. ІІ Порядку № 1588).

 
22 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X