Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи зараховується до страхового стажу відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Консультації

Чи зараховується до страхового стажу відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

З 01.01.2015 року поняття “страховий стаж” визначено у Законі України від 23.09.1999 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі, Закон № 1105), який викладено у новій редакції. Згідно оновленої редакції пп. 8 ч. 1 ст. 1 закону, страховий стаж -це період (строк), протягом якого особа підлягає соціальному страхуванню відповідно до видів соціального страхування.

Згідно пп. 13 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є також особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини.

 

Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону № 1105 період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок, це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати і розміру єдиного внеску на соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Нагадаємо, що в майбутньому страховий стаж впливає на розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності. Статтею 24 Закону № 1105 визначено розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності залежно від страхового стажу.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Читати по темі:  Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов'язковому порядку

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

20 + 15 =

Наша розсилка

  • ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З’ЇЗД КАДРОВИКІВ. 19-30 червня 2017 р.

    19.06.2017Видавництво «Професійні видання»

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Лишь в конце работы мы обычно узнаём, с чего её нужно было начинать

Чи зараховується до страхового стажу відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Час читання: 2 min
0

Поділитися з другом