Taking too long? Close loading screen.
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Бухгалтеру » Консультації » За неналежне зберігання первинних документів передбачена відповідальність
Консультації

За неналежне зберігання первинних документів передбачена відповідальність

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:4 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

Мінсоцполітики у листі від 03.06.2014 р. № 5695/0/14-14/18 зауважило, що чинне законодавство не передбачає механізмів поновлення листка непрацездатності внаслідок втрати з причин халатності посадових осіб після його оплати, але передбачає правила та терміни збереження первинних документів і відповідальність посадових осіб внаслідок їх втрати.

Так, підприємство повинно самостійно забезпечити належне зберігання первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку протягом встановленого законодавством терміну.

Первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку, бухгалтерські звіти і баланси до передачі їх в архів підприємства, установи повинні зберігатися в бухгалтерії у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальністю осіб, уповноважених головним бухгалтером. Бланки суворої звітності мають зберігатися у сейфах, металевих шафах або спеціальних приміщеннях, що забезпечують їх схоронність.

Листки непрацездатності необхідно зберігати як бланки суворої звітності.

Зберігання первинних документів та облікових регістрів, що пройшли обробку і були підставою для складання звітності, а також бухгалтерських звітів і балансів, оформлення і передачу їх до архіву забезпечує головний бухгалтер підприємства, установи.

 

Терміни зберігання ділової документації визначено Переліком типових документів, що утворюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів.

При цьому видача первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерських звітів і балансів з бухгалтерії і з архіву підприємства, установи працівникам інших структурних підрозділів може провадитися лише за рішенням головного бухгалтера.

За  порушення процедури збереження і  знищення бухгалтерських документів чинним законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Так, недбале зберігання, псування, незаконне знищення, приховування, незаконна передача іншій особі архівних документів, порушення порядку щодо доступу до зазначених документів, а також неповідомлення державної архівної установи про наявні архівні документи в разі виникнення загрози знищення або значного погіршення їх стану тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від  трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на  посадових осіб  — від  5 до  10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати по темі:  Підписання документів за допомогою факсиміле: можливості та обмеження

Крім того, у разі проведення перевірки контролюючими органами Фонду відсутність документів призводить до  невизнання підтвердженими даних підприємства щодо сум витрат Фонду та до відповідних наслідків.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

17 − четырнадцать =

Наша розсилка

Події

21
Ноя
00:00

Вебинар “И снова проверки: кто, на каких основаниях может проверять предприятия, как подготовиться и пройти” 21.11.17

За неналежне зберігання первинних документів передбачена відповідальність
21
Ноя
14:00 - 15:00

Вебинар “”Изменения в предоставлении и расчете пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам” 21.11.17

За неналежне зберігання первинних документів передбачена відповідальність

Випадкова цитата

Не вся та прибыль, которая попала в кошелек или на счет

За неналежне зберігання первинних документів передбачена відповідальність

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом