Головна » Бухгалтеру » Кадровий облік » Чи може бути залученою до роботи у нічний час особа з інвалідністю?
Кадровий облік

Чи може бути залученою до роботи у нічний час особа з інвалідністю?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Чи не буде порушенням трудового законодавства, якщо працівник з інвалідністю буде залучений до роботи у нічний час?

Згідно вимогам статей 55 та 63 Кодексу законів про працю України, робота у нічний час та залучення до надурочних робіт осіб з інвалідністю допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

Особі, яку визнано особою з інвалідністю, крім довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), видається індивідуальна програма реабілітації (далі — ІПР) за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України.

До ІПР включено докладний опис усіх чинників та елементів майбутньої трудової діяльності особи з інвалідністю, обов’язково вказуються: протипоказання за станом здоров’я особи з інвалідністю до професійної діяльності, показані умови праці (важкість, напруженість, режим праці та відпочинку, форма організації праці, санітарно-гігієнічні чинники).

Отже роботодавцю роз’яснено, якщо працівник, який є особою з інвалідністю однієї з груп, надав згоду на роботу у нічний чи понаднормативний час і в його ІПР відсутні будь-які застереження щодо такого режиму роботи, то такого працівника можна залучати до надурочних робіт та роботи у нічний час.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка