Головна » Бухгалтеру » Кадровий облік » Чи може роботодавець вручати повістки?
Кадровий облік

Чи може роботодавець вручати повістки?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Керівники підприємств в Україні мають право вручати повістки працівникам. Крім того, на роботодавців також покладається контроль за своєчасним прибуттям військовозобов’язаного до місця, визначеного повісткою, але порядок такого контролю ніде не визначений.

Якщо роботодавець отримує розпорядження від територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення військовозобов’язаного про виклик, він зобов’язаний видати наказ про таке оповіщення та під підпис довести його до відома визначених осіб. А також вручити повістку про явку за викликом до ТЦК та СП.

За порушення зобов’язань роботодавці несуть адміністративну відповідальність відповідно до статті 2101 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В разі порушення під час особливого періоду, зокрема воєнного стану, передбачений штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100–8500 грн).

Рішення про накладання штрафу за порушення ухвалює керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Що ще зобов’язані робити роботодавці?

Крім права вручати повістки, роботодавці також:

  • перевіряють військово-облікові документи під час прийняття на роботу, а також під підпис інформують про правила ведення військового обліку. Роботодавець не має права брати на роботу тих, хто не стоїть на обліку у військкоматі, за винятком виключених з обліку;
  • беруть військовозобов’язаних на персональний військовий облік протягом 5 днів після працевлаштування;
  • протягом 7 днів повідомляють територіальний центр комплектування про прийняття на роботу чи звільнення військовозобов’язаного, а також подають на вимогу відомості про нього, надсилають оновлені облікові дані;
  • періодично звіряють облікові дані, зокрема під підпис збирають військово-облікові документи та передають їх до військкомату;
  • щороку до 1 грудня подають списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, до військкомату;
  • повідомляють працівників про виклики до військкомату, а також забезпечують своєчасне прибуття в ТЦК та СП;

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка