Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Дані про боржників-фізособи будуть публікуватися на сайті Податкової служби із зазначенням ПІБ, дати народження фізичної особи, сум податкового боргу у розрізі платежів.
Ініціативи законотворців Консультації

Дані про боржників-фізособи будуть публікуватися на сайті Податкової служби із зазначенням ПІБ, дати народження фізичної особи, сум податкового боргу у розрізі платежів.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Завтра, 30 листопада 2021р, Верховна Рада збирається ухвалити як закон законопроект 5600. Про це вже повідомив Д. Гетманцев сьогодні.

Цей проект вносить масштабні зміни до Податкового кодексу.

У Податковому кодексі розширюються права податкових органів. (відеофіксація перевірок контролюючими органами)

Крім того, на порталі Податкової служби публікуватимуть персональні дані громадян, які мають податковий борг.

Так, у статті 35 Податкового кодексу пункт 35.4 викладається у такій редакції:

«На офіційному веб-порталі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (Державної податкової служби – прим. ред.), оприлюднюється:

щодня інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, із зазначенням керівників таких суб’єктів та сум податкового боргу у розрізі платежів та територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, із зазначенням керівників таких територіальних органів;

щомісячно: інформація про сплату податків суб’єктами природних монополій та суб’єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами;

інформація про фізичних осіб, які мають податковий борг, із зазначенням прізвища, імені, по батькові (за наявності), дати народження фізичної особи, сум податкового боргу у розрізі платежів та територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, із зазначенням керівників таких територіальних органів…

…Контролюючий орган не несе відповідальності за оприлюднення інформації, передбаченої в цьому пункті, яка є помилковою , внаслідок зазначення платником податків неправильних реквізитів у документах про сплату податків та зборів, невиконання обов’язку щодо надання контролюючим органам інформації про зміну у своїх даних чи даних про оподаткування з інших причин, незалежних від контролюючих органів».

Нагадаємо, що одна з основних змін 5600 – заборона виїзду «податковому» боржнику за кордон. Також створюється Реєстр боржників .

«Судово-юридична газета» публікувала таблицю змін до Кодексу адміністративного судочинства України, які будуть внесені цим законом і набудуть чинності вже 1 січня 2022 року.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X