Консультації

Дата складання розрахунків-коригувань до податкових накладних

Друк
В статті Випадки складання розрахунків-коригувань ми розглянули загальні моменти в яких випадках треба виписувати розрахунки-коригування (далі – РК) до податкових накладних.

В цьому матеріалі ми розглянемо питання: якою датою виписувати РК.

Повернення товару/передоплати

Для РК діють ті ж правило, що і для податкових накладних (далі – ПН). Тобто ми будемо орієнтуватися на правило “першої події” (п. 187.1, 201.4 ПКУ).

В випадку повернення товару або повернення передоплати за товари, треба орієнтуватися чи був повернутий товар ( в такому випадку датою складання РК буде дата накладної на повернення) або чи були повернуті кошти (дата банківської виписки).

Якщо таке повернення відбувається частинами, то і РК складають відповідно до частки повернутого товару/коштів.

В даному випадку коригування ПДВ не пов’язано з моментом підписання додаткових угод до Договору. В момент підписання таких додугод, сторони лише домовляються, про те що буде повернутий товар/кошти і на дату підписання, товар/кошти ще можуть бути не повернуті.

Зміна ціни

Продавець поставив покупцю товар (тобто відвантаження вже відбулось), але після цього сторони домовились про зміну ціни (наприклад – про її зниження внаслідок поганої якості товару), то у випадку підписання додаткової угоди до договору, сторони коригують умови угоди, що вже здійснилась. Далі покупець оплачує товар і більше ніяких рухів з товаром відбуватися не буде.

В такому випадку продавець повинен скласти РК на дату підписання додаткової угоди до договору.

Зміна номенклатури

 

Покупець – платник ПДВ

РК складають на дату домовленості про зміну номенклатури ( у випадку якщо перша подія – передоплата і поставка товару ще не відбулася).

Покупець – неплатник ПДВ

Продавець може не складати РК (101.07 БПЗ).

Зміна коду УКТ ЗЕД

Отримавши передоплату за імпортний товар до фактичного його ввезення такого товару на митну територію України у випадку зміни кодів УКТ ЗЕД таких товарів під час митого оформлення, продавець обов’язково повинен скласти РК до ПН. Датою виписки РК буде – дата митного оформлення товарів.

РК в такому випадку буде нульовим.

Виправлення помилки

Якщо помилки були допущені в обов’язкових реквізитах ПН РК складають на дату виявлення помилки.

 

2 комментария

Click here to post a comment

три × три =

  • розрахунок коригування на розрахунок коригування…-це можливо?…і як?

    • У разі допущення помилки в графах із 1 по 13 розрахунку коригування платник податку має право скласти інший розрахунок коригування до податкової накладної, у якому будуть враховані показники розрахунку коригування, складеного із помилками.

      Інакше кажучи, після складання помилкового розрахунку коригування потрібно скласти інший, але виправляти потрібно саму податкову накладну, урахувавши, що її показники вже змінено попереднім розрахунком коригування.

Наша розсилка

Розшукуємо авторів

Цікаве відео

Подія

  • Мастер-класс «Управленческий учет и консолидация отчетности»

    26.01.2017Инталев-Украина

Випадкова цитата

Деньги – только транспортное средство, которое предоставляет вам варианты, и я говорю, что есть только одна вещь, которую деньги не могут купить – бедность.

— Джерри Дойл

Дата складання розрахунків-коригувань до податкових накладних

Час читання: 3 min
2

Поділитися з другом