Консультації

Який порядок сплати єдиного соціального внеску самозайнятими фізособами?

Друк

Якщо у фізособи-підприємця та особи, яка проводить незалежну професійну діяльність, є наймані працівники, вони нараховують ЄСВ, як і інші роботодавці — платники ЄСВ, з 1 січня 2016 року за ставкою 22% на нараховані зарплати своїх працівників.

Що стосується порядку визначення бази нарахування ЄСВ «за себе», то порівняно з минулим 2015 роком він не змінився.

Фізособи-підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (крім пенсіонерів за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу), сплачують ЄСВ самостійно за себе в обраному ними розмірі. Але такий розмір ЄСВ не може бути більшим від максимальної величини бази нарахування ЄСВ (з 01.01.2016 р. по 30.04.2016 р. це 34450 грн) і не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску, з 01.01.2016 р. по 30.04.2016 р. це 303,16 грн (п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Фізособи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄСВ тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини, й не менше від розміру мінімального страхового внеску. У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу (прибутку), вони мають право (а не зобов’язані) визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального її розміру (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Наша розсилка

Цікаве відео

Випадкова цитата

Лучше уверенность в хорошем результате, чем надежда на замечательный результат

PUSH-повідомлення

Підпишись на оперативні сповіщення про оновлення на нашому сайті. Натисни дзвіночок в правому нижньому кутку і натисни ОК. Підтримується браузер Chrome та Firefox

Який порядок сплати єдиного соціального внеску самозайнятими фізособами?

Час читання: 2 min
0