Головна » Юристу » Аналіз законодавства » Деякі норми, котрі набули чинності з 01 січня 2018 року
Ініціативи законотворців Аналіз законодавства

Деякі норми, котрі набули чинності з 01 січня 2018 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Як ми вже писали, підвищенням деяких податків рік новий не обмежився. Є окремі нюанси, котрі набувають чинності вже тепер, із настанням 2018 року. Чи полегшать вони життя платникам податків?… – питання риторичне.

До справи…

  1. В 2018 році мають створити Єдину базу даних звітів про оцінку, яка буде забезпечувати розміщення, створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про об’єкт нерухомості і його вартості, електронне визначення оціночної вартості, автоматичний обмін інформацією і документами з авторизованими електронними майданчиками і користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет. Звіт про оцінку, не зареєстрований в Єдиній базі даних звітів про оцінку, без присвоєного унікального номера, буде вважатися недійсним. При посвідченні угод, для яких передбачено чинним законодавством України отримання нотаріусом звіту про оцінку, нотаріус буде перевіряти реєстрацію даного звіту в Єдиній базі даних звітів про оцінку та наявність присвоєного йому унікального номера. Це передбачено п. 172.3 ПКУ в редакції яка діє з 1 січня.

  2. Якщо контролюючий орган не направив (не вручили) податкове повідомлення-рішення з податку на майно в передбачені ПКУ терміни, фізособа звільняється від відповідальності, передбаченої за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання. Зміни ст. 126 та 266. Також нараховувати зобов’язання податковому органу встановлена можливість лише в межах 1095 днів.  Аналогічними нормами доповнена і ст. 287 ПКУ в частині справляння плати за землю.

  3.  Кабмін вирішив затвердити Затвердити коефіцієнт перерахування сум щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей, з 1 березня 2018 р. у розмірі 1,2.

  4. Також Кабмін затвердив підвищення посадових окладів судовим експертам установ, в яких проводяться судово-психіатричні експертизи, підвищуються на 25 відсотків у зв’язку з небезпечними умовами праці. Також працівникам державних спеціалізованих установ з кваліфікацією судового експерта (НЕ військовослужбовцям та особам, які не мають звань рядового і начальницького складу) посадові оклади встановлюються в розмірі не менше 10 розмірів прожиткового мінімуму, затвердженого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
  5. Також встановлені нові ставки судового збору , але детальніше про це ми написали в окремій статті. Зауважимо також, що на сайті Судової влади України розміщений калькулятор для розрахунку суми судового збору. Проте поки що дані в калькуляторі не оновлені!

Поділіться з друзями - підтримайте проект