Головна » Бухгалтеру » Консультації » ДФС про надання довідки про відсутність заборгованості
Консультації

ДФС про надання довідки про відсутність заборгованості

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Міністерством фінансів України наказом від 03.09.2018 №733, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України  27.09.2018 за №1102/32554 затверджено Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Порядок розроблено з метою поліпшення обслуговування платників при наданні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Так, для отримання Довідки платник податків подає відповідну заяву за вибором:

– у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу;

– в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину «Електронного кабінету» з дотриманням вимог Законів «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Довідка або відмова у її наданні готується уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання заяви органом, до якого її було подано.

Довідка видається безоплатно, за вибором платника – у паперовій або електронній формі, про що зазначається у поданій заяві.

Термін дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.

Наказом №733 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567 «Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.10.2013  за № 1842/24374.

Наказ №733 набирає чинності з дня набрання чинності Законом України від 05.10. 2018  №2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги», але не раніше дня його офіційного опублікування, тобто з 07.11.2018.

Читати по темі:  Довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ можна отримати в електронному вигляді

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2021

X