Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Дивіденди від неплатників податку на прибуток оподатковуватимуться за ставкою 9%
Новини законодавства

Дивіденди від неплатників податку на прибуток оподатковуватимуться за ставкою 9%

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Нагадуємо, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII встановлено оподаткування ПДФО у половинному розмірі загальної ставки (18%), тобто за ставкою 9%, дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток. 

Але, завдяки суперечностям, які виникли під час прийняття правок до Закону № 1797-VIII, ця норма не набрала чинності та платники податків не змогли скористатися новими правилами щодо оподаткування дивідендів.

 

Проблему вирішено с прийняттям законопроекту № 6210 шляхом уточнення редакції абзацу третьому пункту 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення»  Закону України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII. Усунена наявна суперечність щодо набрання чинності абзацу третього пункту 76 розділу I вказаного Закону, який визначає ставки податку на доходи фізичних осіб на пасивні доходи, та ПКУ доповнено підпунктом 167.5.4 такого змісту:

 «167.5.4. у половинному розмірі ставки, встановленої у пункті 167.1 цієї статті — для доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток».

На сайті Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики зазначається, що ця норма застосовується з 1 січня 2017 року.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Читати по темі:  Для дивідендів встановили пільгову ставку ПДФО - 9%

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

2 + 18 =

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Есть всего одна вещь, которой человек может полностью управлять — это его собственное отношение к жизни

Дивіденди від неплатників податку на прибуток оподатковуватимуться за ставкою 9%

Час читання: <1 min
0

Поділитися з другом