Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » До 16 березня 2017 р. можна реєструвати податкові накладні за старою формою
Новини законодавства

До 16 березня 2017 р. можна реєструвати податкові накладні за старою формою

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Мінфіном видано наказ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 23.02.2017 р. № 276, який зареєстровано в Мін’юсті 28.02.2017 за № 269/30137 (далі — Наказ № 276).

Цим наказом, зокрема, унесено зміни до форми податкової накладної (викладено в новій редакції) та порядку її заповнення.

Відповідно до п. 5 Наказу № 276, він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Зважаючи на те що Наказ № 276 опубліковано 28.02.2017 р. («Урядовий кур’єр»), він набрав чинності 01.03.2017 р.

Пунктом 3 Порядку № 1307 заповнення податкової накладної передбачено, що всі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації.

Водночас із метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування та подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку з унесенням указаних змін) податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції Наказу № 276) починаючи з 16 березня 2017 року.

До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за старою формою (до внесення змін Наказом № 276).

Про це йдеться в Електронному кабінеті платника податків.

Така позиція ДФС суперечить Порядку заповнення податкової накладної.

10 березня 2017 р ДФС надала лист, який підтверджує вищевказанну думку

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Лист ДФС від 10.03.2017 р. № 5953/7/99-99-15-03-02-17

Реєстрація в ЕРПН податкових накладних за старою формою — до 15.03.2017 р. включно!

Головні управління ДФС в областях,

Читати по темі:  Умовні коди УКТ ЗЕД для складання податкових накладних

 

м. Києві, Офіс великих платників

податків ДФС

 

Державна фіскальна служба України у зв’язку із набранням чинності наказом Міністерством фінансів України від 23.02.2017 № 276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 269/30137 (далі – наказ № 276), повідомляє.

Положеннями наказу № 276, який  набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, внесено зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення.

Наказ № 276 опубліковано 28.02.2017 у газеті «Урядовий кур’єр» №39, отже він набрав чинності 01 березня 2017 року.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу України (далі – Кодекс) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений цим Кодексом термін.

Абзацом другим пункту 201.10 статті 201 розділу V Кодексу визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Разом з тим, пунктом 5 розділу II  «Прикінцеві та перехідні положення» України № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797) зобов’язано Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності Законом № 1797 прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Читати по темі:  Правление Нацбанка приняло решение о снижении с 22 апреля 2016 года учетной ставки с 22% до 19%

З метою недопущення порушення прав платників податку, створення комфортних  умов для платників на додану вартість, реєстрація в ЄРПН до 16.03.2017 (по 15.03.2017 включно) податкових накладних / розрахунків коригування за формою, яка була діючою до внесення змін наказом № 276, не визначається як помилка, допущена при складанні податкової накладної, та не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною. Такі податкові накладні / розрахунки коригування є підставою для віднесення зазначених в них сум податку до складу податкового кредиту (за умови дотримання всіх інших вимог Кодексу щодо формування податкового кредиту).

 

В.о. Голови

М.В. Продан

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

2 × 5 =

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Лучше уверенность в хорошем результате, чем надежда на замечательный результат

До 16 березня 2017 р. можна реєструвати податкові накладні за старою формою

Час читання: <1 min
0

Поділитися з другом