Головна » Кадровику » Кадровий облік » Додаткова відпустка у зв’язку з укладенням шлюбу
Кадровий облік

Додаткова відпустка у зв’язку з укладенням шлюбу

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
До Управління Держпраці надійшло наступне питання: «Працівник написав заяву про надання додаткової відпустки у зв’язку з укладенням шлюбу. Реєстрація запланована на 20 число, заява на 31число. У відпустці йому відмовлено. Працівник відсутній на роботі 31числа. Чи правомірно його звільнити за прогул?». Фахівці Держпраці роз’яснили наступне. Згідно з п. 8 ч. I ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), особам, які одружуються, за їх бажанням в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 10 календарних днів. Відповідно до ст. 21 Сімейного кодексу України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Як передбачено п. 1 розд. 2 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Мін’юсту від 18.10.2000 р. № 52/5, для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану. За погодженням з особами, що вступають у шлюб, орган державної реєстрації актів цивільного стану призначає день і час державної реєстрації шлюбу. Таким чином, підставою для надання працівникові відпустки у зв’язку з вступом в шлюб є:
  • довідка з Рагсу про подання заяви;
  • заява працівника на ім’я керівника установи про надання йому відпустки без збереження заробітної плати у зв’язку з одруженням із зазначенням конкретної дати початку відпустки та її тривалості.
Надання працівникові відпустки оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця.Слід зазначити, що законодавством не визначені терміни надання відпустки особам, які укладають шлюб. Можна зробити висновок, що відпустка без збереження заробітної плати надається з дня, про який просить працівник, у межах періоду, в якому існують обставини, що дають право на відпустку.
Читати по темі:  Звільнення: за власним бажанням чи за згодою сторін?
Надання відпустки передбачено особам, вступають у шлюб, тобто тим, які знаходяться в процесі вступу в шлюб, а не тим, «які вступили в шлюб» або «які збираються вступити шлюб». Право на цю відпустку мають працівники в період, який «прив’язаний» до дати вступу в шлюб. Тому відпустка може безпосередньо передувати дню реєстрації шлюбу, слідувати за ним, або дата реєстрації шлюбу може припадати на будь-який день відпустки. Отже, якщо реєстрація шлюбу призначена на суботу, а працівник бажає використовувати відпустку після весілля, то цілком правомірним буде надання відпустки з п’ятниці або з найближчого понеділка. Однак надати таку відпустку через місяць після весілля не можна.Відсутність працівника на роботі 31.08.2016 є правомірною у разі надання відпустки без збереження заробітної плати (п. 8 ч. I ст. 25 Закону про відпустки) з понеділка 22.08.2016 тривалістю 10 к. д. за заявою працівника шляхом видання наказу.

(за матеріалами Держпраці України)

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

7 + двадцать =

Наша розсилка

Події

14
Дек
14:00 - 16:00

Тренинг "УЧЕТНАЯ ПОЛИТИКА 2018: необходимые изменения, выбор оптимальных вариантов" 14.12.17

Додаткова відпустка у зв’язку з укладенням шлюбу
21
Дек
09:30 - 14:30

Підсумковий бухгалтерський семінар "Теорія і практика головних подій 2017 року" 21.12.17

Конференц-зал бізнес-школи Українського католицького університету
21
Дек
10:00 - 12:00

Вебинар Бухгалтерский учет и уплата налогов: итоги 2017 года. И что нас ждет в 2018 г. 21.12.2017

Додаткова відпустка у зв’язку з укладенням шлюбу

Випадкова цитата

Лишь в конце работы мы обычно узнаём, с чего её нужно было начинать

Додаткова відпустка у зв’язку з укладенням шлюбу

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом