Головна » Бухгалтеру » Консультації » Дохід нараховано та не виплачено: сплата ПДФО обов’язкова!
Консультації

Дохід нараховано та не виплачено: сплата ПДФО обов’язкова!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Нормами Податкового кодексу визначено строки перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб з нарахованого (виплаченого) оподатковуваного доходу залежно від форми виплати такого доходу.

Так, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

Зазначена норма визначена пп. 168.1.5 ст. 168 Податкового кодексу України.

ДФС

Те саме стосується також арендної плати за користування авто.

Згідно зі ст. 168.1.1 ПКУ при виплаті орендного платежу на користь фізичної особи – орендаря підприємство є податковим агентом по відношенню до нього і зобов’язано утримувати та сплачувати ПДФО з суми орендної плати за ставкою 18%.

Строки для сплати ПДФО встановлені п. 168.1 ст. 168 ПКУ:

– при перерахуванні на банківський рахунок – податок сплачується одночасно з виплатою орендного платежу;

– при розрахунку готівкою – податок сплачується протягом банківського дня, наступного за днем виплати;

– якщо орендна плата нарахована, але не виплачена, то ПДФО сплачується не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування орендної плати.

168.1.5. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

У формі 1ДФ орендну плату необхідно відображати з ознакою доходу «102».

95 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X