Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » ДПС та ДФС в чому ж різниця? А ось податкова міліція таки залишається!
Держоргани інформують Консультації

ДПС та ДФС в чому ж різниця? А ось податкова міліція таки залишається!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Урядом прийнято рішення щодо розділення сервісної та правоохоронної функцій Державної податкової служби.

Прийнятою постановою передбачено виключення у Державної податкової служби функцій з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з інших питань.

Згадані функції у сфері правоохоронної діяльності продовжуватиме здійснювати Державна фіскальна служба, що припиняється у зв’язку з реорганізацією, до завершення здійснення заходів з утворення нового органу з розслідування фінансових злочинів.

Фактично , ця спроба відділити котлети від мух, підміна понять. Тобто, ДПС це сервісна служба, а от ДФС це безпосередній виконавець всього, що “нарили” в ДПС. Однак, на практиці, ми так думаємо, змінились лише назви. Так би мовити, щоб не дратувати ссуспільство. Мовляв, суспільство засуджує податкову міліцію – ок, ми її більше не будемо так називати, просто доручимо виконувати її функції ДФС, замаскуємо її як оперативний підрозділ.

Підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об’єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України,

А таке анонсоване, та бажане СФР так і залишилось рожевою мрією про краще життя. А скільки було розмов та дискусій.

Читати по темі:  ДПС про відображення платежів в Електронному кабінеті

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

травень, 2021

X