Головна » Бухгалтеру » Консультації » Економія на сплаті ЄП для ФОП 1 та 2 груп — підіть у відпустку
Консультації

Економія на сплаті ЄП для ФОП 1 та 2 груп – підіть у відпустку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Літо – пора відпочинку, а для деяких підприємців, через сезонність роботи, і вимушена пора простою. Таким чином, щоб хоч трохи зекономити та заощадити нагадаємо про варіант економії.

Платники єдиного податку першої  та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, що відповідно норм пункту 295.5 статті 295 Податкового кодексу України,звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Зважте, що в ПКУ мова йде про календарний місяць відпустки, тобто з 1-го по 31-е (30-е, 29-е чи 28-е) число. А тому в заяві потрібно вибирати саме повний місяць, щоб отримати право не сплачувати за нього єдиний податок. Термін подання заяви не встановлений. Але податкова рекомендує подавати її заздалегідь — на початку календарного місяця відпустки, щоб не порушувати строків сплати авансових платежів (консультація в ЗІР, підкатегорія 107.12).

 Для того, щоб не сплачувати єдиний податок у період відпустки або тимчасової непрацездатності, треба подати до податкової служби заяву. Згідно пункту 298.3 Податкового кодексу ця заява подається у довільній формі. Наприклад, ДПС у Івано-Франківській області рекомендує приблизну форму заяви такого змісту:

Начальнику ДПІ у м. Івано-Франківськ
Слободян Л.Я.

ФОП Ничик Ю.В.
який проживає за адресою: 76000,
м. Івано-Франківськ, вул. Івасюка, буд. 9

Заява

У зв’язку з тим, що з 1 по 30 липня 2017 року я перебуватиму у відпустці, на підставі пункту 295.5 ПКУ прошу звільнити мене від сплати єдиного податку за липень 2017 року (як платника єдиного податку групи 2 без найманих працівників).

24.06.2017р

підпис


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X