Головна » Бухгалтеру » Консультації » Термін зберігання первинних документів для ФОП
Консультації

Термін зберігання первинних документів для ФОП

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ визначає обов’язок ведення платниками податків, у тому числі ФОП, які є платниками єдиного податку, обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фін­звітності, інших документів.

Пунктом 44.3 зазначеної статті передбачено, що платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 цієї статті, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання — з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності.

 

Якщо документи, визначені у п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менше строків, передбачених п. 44.3 цієї статті (1095 днів).

Слід зауважити, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених у пунктах 44.1 і 44.3 ст. 44 Податкового кодексу, платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації. Платник податків зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Таким чином, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи зобов’язана забезпечувати зберігання первинних документів не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання — з передбаченого Податковим кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Читати по темі:  ПДВ-рахунки. Порядок відкриття та закриття

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Единственной преградой к осуществлению наших планов на завтра могут быть наши сегодняшние сомнения

Термін зберігання первинних документів для ФОП

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом