Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Електронна петиція. Відміна першої події по ПДВ
Ініціативи законотворців

Електронна петиція. Відміна першої події по ПДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Практично 20 років тому бухгалтерія України почала свій рух до Європи. Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України разом із прогресивними законодавцями змінили радянський облік. Через десять років після того була інша вкрай важлива для всього бізнесу України подія – прийняття Податкового Кодексу України! 
Потім Майдан, боротьба зі старою системою і “дружбою” північного сусіда. Але, не дивлячись на труднощі, Україна починає набирати швидкість у русі до цивілізованого світу. І ось в цьому році наші громадяни отримують довгоочікуваний безвіз!

У рейтингу Всесвітнього банку «doing business» за класом податкового навантаження Україна посідає 84 місце, що для європейсько-орієнтованої країни є дуже низьким показником. Міністерство економічного розвитку та торгівлі України прагне досягти 70 місця до кінця 2017 року, а до кінця наступного – увійти в ТОП 40. 

Одним із інструментів цього досягнення має стати скасування правила “першої події”, за яким ПДВ виникає за першою подією: отримання авансової оплати за товар (послугу) або реалізація цього товару (послуги). Ми маємо перейти на загальне правило – виникнення ПДВ за фактом реалізації (відвантаження) товару (послуги). Адже саме це загальне правило встановлене пунктом 63 Директиви ЄС про ПДВ №2006/112. Україна відмінила “першу подію” для податку на прибуток із прийняттям Податкового Кодексу, але чомусь залишила її для ПДВ.

Варто сказати, що нова система оцінки ризику і електронного адміністрування ПДВ, що запроваджена в цьому році, мінімізує будь-які ризики неотримання (недоотримання) ПДВ. 
Маю також наголосити на тому, що в цьому році Указом Президента було заборонено продавати бухгалтерську систему 1С на території нашої держави. Я усіляко вітаю це рішення Президента! Нажаль, наявність в нашому законодавчому полі правила першої події по ПДВ значно “тормозить” прихід європейських систем обліку та створення нових вітчизняних адекватних систем для ведення бухгалтерського обліку та оподаткування. 

Враховуючи вищесказане варто відмінити правило першої події по ПДВ для загальних операцій і платників і встановити факт виникнення обов’язку по ПДВ так, як встановлено у профільній Директиві ЄС – за фактом реалізації. Це наблизить наше законодавство до правил ЄС, пришвидшить прихід на ринок сучасних ІТ-систем, покращить значення індексу doing business.

Практично усі бухгалтери, аудитори та бізнесмени України підтримають цю ініціативу, адже таке рішення спростить бухгалтерський облік, скоротить час і витрати на його ведення. 
Це прискорення нашого руху до західного цивілізованого світу! 
Це наближення того моменту, коли наша країна стане регіональним лідером і прикладом до наслідування не тільки в Європі, а і у всьому світі!


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X