Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Електронна петиція. Відміна першої події по ПДВ
Ініціативи законотворців

Електронна петиція. Відміна першої події по ПДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Практично 20 років тому бухгалтерія України почала свій рух до Європи. Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України разом із прогресивними законодавцями змінили радянський облік. Через десять років після того була інша вкрай важлива для всього бізнесу України подія – прийняття Податкового Кодексу України! 
Потім Майдан, боротьба зі старою системою і “дружбою” північного сусіда. Але, не дивлячись на труднощі, Україна починає набирати швидкість у русі до цивілізованого світу. І ось в цьому році наші громадяни отримують довгоочікуваний безвіз!

У рейтингу Всесвітнього банку «doing business» за класом податкового навантаження Україна посідає 84 місце, що для європейсько-орієнтованої країни є дуже низьким показником. Міністерство економічного розвитку та торгівлі України прагне досягти 70 місця до кінця 2017 року, а до кінця наступного – увійти в ТОП 40. 

Одним із інструментів цього досягнення має стати скасування правила “першої події”, за яким ПДВ виникає за першою подією: отримання авансової оплати за товар (послугу) або реалізація цього товару (послуги). Ми маємо перейти на загальне правило – виникнення ПДВ за фактом реалізації (відвантаження) товару (послуги). Адже саме це загальне правило встановлене пунктом 63 Директиви ЄС про ПДВ №2006/112. Україна відмінила “першу подію” для податку на прибуток із прийняттям Податкового Кодексу, але чомусь залишила її для ПДВ.

Варто сказати, що нова система оцінки ризику і електронного адміністрування ПДВ, що запроваджена в цьому році, мінімізує будь-які ризики неотримання (недоотримання) ПДВ. 
Маю також наголосити на тому, що в цьому році Указом Президента було заборонено продавати бухгалтерську систему 1С на території нашої держави. Я усіляко вітаю це рішення Президента! Нажаль, наявність в нашому законодавчому полі правила першої події по ПДВ значно “тормозить” прихід європейських систем обліку та створення нових вітчизняних адекватних систем для ведення бухгалтерського обліку та оподаткування. 

Читати по темі:  Законопроект Гетманцева визначає, що таке електронна послуга та як стягнути ПДВ з нерезидента.

Враховуючи вищесказане варто відмінити правило першої події по ПДВ для загальних операцій і платників і встановити факт виникнення обов’язку по ПДВ так, як встановлено у профільній Директиві ЄС – за фактом реалізації. Це наблизить наше законодавство до правил ЄС, пришвидшить прихід на ринок сучасних ІТ-систем, покращить значення індексу doing business.

Практично усі бухгалтери, аудитори та бізнесмени України підтримають цю ініціативу, адже таке рішення спростить бухгалтерський облік, скоротить час і витрати на його ведення. 
Це прискорення нашого руху до західного цивілізованого світу! 
Це наближення того моменту, коли наша країна стане регіональним лідером і прикладом до наслідування не тільки в Європі, а і у всьому світі!


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X