Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Зареєстровано законопроект стосовно примусу роботодавців своєчасно виплачувати зарплату
Ініціативи законотворців

Зареєстровано законопроект стосовно примусу роботодавців своєчасно виплачувати зарплату

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Народний депутат України С.М.Каплін 25.07.2017 року вніс на розгляд ВРУ “Проект Закону про внесення змін до статті 168 Податкового кодексу України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати“за №7003

 Метою законопроекту є забезпечення конституційних прав працівників на своєчасне та в повному обсязі отримання заробітної плати.

За даними Держстату України, станом на 01.02.2017 кількість працівників економічно активних підприємств, відносно яких порушено право на своєчасне одержання заробітної плати, перевищила 110 тис. осіб, а сума заборгованості зросла до 1907,6 млн грн. При цьому 870,3 млн грн зарплатних боргів припадає на економічно активні підприємства.

На виконання завдань законопроекту пропонується внести ряд змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, які:

– посилюють відповідальність роботодавця за затримку заробітної плати;

– забезпечують належний законодавчий захист права працівника на своєчасне отримання винагороди за працю;

– гарантують працівнику позачергове отримання заборгованої заробітної плати та грошової компенсації збитків, понесених ним внаслідок порушення строків її виплати.

Проектом пропонується виключити пп.5 п.1 ст 168 ПКУ, а саме:

“168.1.5. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.”

Також змінити слова “нарахованих” на “виплачених” в ст. 168 ПКУ. А це означає, що за умови прийняття законопроекту, роботодавець сплачуватиме податки з фактичних виплат працівнику, а не з нарахувань. Тобто, таким чином стимулюватимуть роботодавця і податки своєчасно сплачувати і зарплату виплачувати без затримок.

Детально із змінами можна ознайомитися тут


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X