Головна » Бухгалтеру » Консультації » ФОП-пенсіонери або особи з інвалідністю, звільняються від сплати ЄСВ
Консультації

ФОП-пенсіонери або особи з інвалідністю, звільняються від сплати ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Част.4 ст. 4 Закону України від 08.07. 2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями встановлено, що фізичні особи – підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону України від 09.07. 2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсіюабо соціальну допомогу.

   Обмін даними між Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України та фондами соціального страхування відбувається відповідно до протоколів обміну інформацією, розроблених на виконання Порядку обміну інформацією між Міністерством доходів і зборів України, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 19.09.2013 № 494, постановою правління ПФУ від 19.09. 2013 № 16-1 .

   Нормами Порядку№494  передбачено, що ПФУ надає ДФС інформацію щодо фізичних осіб (платників єдиного внеску) про те, що вони є пенсіонерами за віком або інвалідами із зазначенням дати встановлення пенсіїабо інвалідності.

    Право щодо визначення фізичних осіб – підприємців, які відповідають всім вимогам, зазначеним у част.4 ст.4 Закону №2464, належить виключно ПФУ.     Отже фізичні особи – підприємці звільняються від обов’язку сплачувати єдиний внесок за себе, якщо вони отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003  № 058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
     При цьому окремо повідомляти контролюючий орган про набуття відповідного статусу пенсіонера або особи з інвалідністю не потрібно.

ДФС

22 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X