Головна » Бухгалтеру » Консультації » Форма 1-ДФ: запитання – відповіді щодо заповнення
Консультації

Форма 1-ДФ: запитання – відповіді щодо заповнення

Зміст

Поділіться з друзями - підтримайте проект

За якою ознакою доходу у формі N 1ДФ відображається сума перевищення нецільової допомоги над неоподатковуваним розміром?

До оподатковуваного доходу з метою оподаткування ПДФО не включається сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ (у 2019 р. така неоподатковувана сума становить 2 690 грн.).

Перевищення допомоги над вказаним розміром (у 2019 р. — 2 690 грн.) підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги зазначаються податковим агентом у податковій звітності за формою N 1ДФ.

Отже, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі та, що перевищує встановлений граничний розмір відображається у формі N 1ДФ під ознакою доходу «169».

За якою ознакою доходу у звіті за формою N 1ДФ відобразити платежі за оренду автомобіля?

Суми орендних платежів, які виплачуються податковим агентом на користь фізичних осіб на підставі договорів оренди рухомого майна (транспортний засіб, обладнання, устаткування та інше майно) відображаються ним у формі N 1ДФ під ознакою доходу «127».

ТОВ орендує приміщення у фізичної особи. За якою ознакою доходу відобразити суму оренди у формі N 1ДФ?

У разі оренди приміщення у фізичної особи суб’єктом господарювання (підприємством або ФОП), то податковим агентом, в такому випадку, є орендар.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи відповідну ставку (пп. 168.1.1 ст. 168 ПКУ). Сума доходів у вигляді орендної плати оподатковується ПДФО за ставкою 18 %. Крім того, з такого доходу необхідно утримати військовий збір (1,5 %).

Сплата ПДФО та військового збору до бюджету здійснюється під час виплати такого оподатковуваного доходу (пп. 168.1.2 ст. 168 ПКУ).

Cума виплаченої орендної плати фізичній особі відображається підприємством (ТОВ) — орендарем у формі N 1ДФ під ознакою доходу «106».

Працівникам надається разова матеріальна допомога (на лікування, при народженні дитини). За якою ознакою відображати її в формі N 1ДФ і чи вона оподатковується?

Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує у 2019 р. 2690,00 грн. (пп. 170.7.3 ст. 170 ПКУ).

У формі N 1ДФ сума такої матеріальної допомоги, у тому числі тієї, що перевищує встановлений граничний розмір відображається під ознакою доходу «169».

За якою ознакою доходу у формі N 1ДФ відображається страховий платіж, сплачений підприємством — юридичною особою — роботодавцем страховій компанії за договором добровільного медичного страхування працівника?

Сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування на підставі пп. 164.2.16 ст. 164 ПКУ включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тобто така сума, сплачена роботодавцем страховій кампанії на користь працівника, оподатковується ПДФО (18 %) і військовим збором (1,5 %) як додаткове благо.

При цьому не варто забувати про натуральний коефіцієнт (у 2019 р. — 1,219512). Він застосовується для визначення бази оподаткування у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі. Тобто під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт (п. 164.5 ст. 164 ПКУ).

В зазначеному випадку, дохід отриманий працівником у вигляді добровільного медичного страхування, відображається у формі N 1ДФ за ознакою доходу «124». Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору.

Чи відображати в формі N 1ДФ вартість виданого спецодягу працівнику, згідно атестації робочого місця (не понаднормово)?

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надається роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах. Порядок забезпечення, перелік та граничні строки використання спеціального (у тому числі форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту встановлюються КМУ та/або галузевими нормами безоплатної видачі працівникам спеціального (форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (пп. 165.1.9 ст. 165 ПКУ).

Водночас вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надається роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах, відображається у формі N 1ДФ під ознакою доходу «136».

Працівникам на підприємстві за колективним договором виплачується разова матеріальна допомога на поховання родичів. За якою ознакою відображати її в формі N 1ДФ?

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платнику податку роботодавцем такого померлого платника податку за його останнім місцем роботи (у тому числі перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ (у 2019 р. — 5380 грн.) (пп. «б» пп. 165.1.22 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Сума перевищення за її наявності остаточно оподатковується під час її нарахування (виплати, надання).

У формі N 1ДФ, кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платнику податку роботодавцем такого померлого платника податку за його останнім місцем роботи, незалежно від розміру такого доходу, відображаються під ознакою доходу «146».

ДФС

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

7 + три =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Лишь в конце работы мы обычно узнаём, с чего её нужно было начинать

Події

Нет предстоящих мероприятия в указанный период времени.

Ми в Instagram

  • 24
    5 дней ago by buh24comua #Б24
  •   24
    7 дней ago by buh24comua Жизненно :) #Б24
  • 2 недели ago by buh24comua Як потрібно зустрічати бухгалтера з роботи

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: