Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як отримати ліцензію на зберігання та продаж пального
Консультації

Як отримати ліцензію на зберігання та продаж пального

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Нагадуємо, з 1 липня 2019 рокупідлягає ліцензуванню діяльністьсуб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Таке визначено Законом України №2628-VIII, який вніс зокрема зміни до закону, що визначає зокрема порядок ліцензування виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі окремими підакцизними товарами (Закон України №481 із змінами і доповненнями). Цей закон від 1 липня 2019 року називатиметься Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»

Звертаємо увагу, платник, який зберігає та/або продає пальне зобов’язаний для роботи з 1 липня до цієї дати зареєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пальногота спирту етилового, зареєструвати акцизні склади, зареєструвати витратоміри-лічильники/рівнеміри-лічильники і отримати ліцензії.

Актуальна інформація щодо ліцензій

1. Річна плата за ліцензіюна право зберігання пального становить 780 гривень на кожне місце зберігання пального, на право роздрібної торгівлі пальним – 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. Ліцензія видається терміном на п’ять років.

2.Не потрібна ліцензія на право зберігання пального на місця зберігання пального, що використовуються (стаття 15 Закону України №481):

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також без ліцензії можна зберігати пальне в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії(стаття 15 Закону України №481).

3. Перш, ніж звертатися за отриманням ліцензії, платнику вартопереконатися щодо наявності в реєстраційних даних платника  КВЕД:

  1.  46.71., 46.12–для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним;
  2. 35.21., 20.11.,20.59.,19.20– для отримання ліцензії на право виробництва пального;
  3. 47.30– для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

4. Для отримання ліцензії платнику слід звернутися до ДФС за місцем здійснення відповідної діяльності з заявою та копією документів, визначеними Законом України №481. Заяваподається у паперовому вигляді, завірені заявником копії документів – у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF). В Черкаській області для отримання ліцензії можна звернутися з документами або безпосередньо до профільного підрозділу головного управління ДФС у вашій області.

5. Термін видачі ліцензії або рішення про відмову в її видачі не пізніше 20 календарних днів з дня одержання заяви та документів.

6. У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю пальним слід додатково зазначити адресу місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформацію про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дату початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

7. Перелік документів для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального,завірені заявником копії яких подаються у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF) разом із заявою:

  1. документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
  2. акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатаціїабо сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
  3. дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
  4. документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

8. У разі якщо будь-які з документів видані (оформлені) іншій особі – не заявнику, заявникові крім того слід подати документи(та надати відповідні завірені копії у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF), що підтверджують його право на використання відповідного об’єкта. Копії документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

9. Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб’єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об’єкта або акта готовності об’єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об’єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.

Радимо платникам – продавцям пального та які планують продавати пальне готуватися до змін з 1 липня 2019 року.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

49 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X