Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Гетманцев розповів, чому в Україні не будуть зменшувати податки
Це цікаво

Гетманцев розповів, чому в Україні не будуть зменшувати податки

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Як відомо, з 1 вересня в Україні починає діяти умова про подачу громадянами декларації в рамках податкової амністії. Як зазначав неодноразово ідеолог податкової амністії, глава парламентського Комітету Данило Гетманцев, громадяни зможуть почати жити з «чистого аркуша» (тільки сплативши державі зі своїх активів до цього певний відсоток).

Нагадаємо, що в законі про податкову амністію міститься норма, згідно з якою навіть якщо ви не подасте так звану «нульову декларацію», імперативно буде вважатися, що ви вже повідомили податкової , що не маєте активів в розмірі більшому, ніж передбачено законом.

«Сьогодні ми проводимо першу і єдину амністію, яка дозволить« вийти в білу »кожному українцю. Скористаєшся такою допомогою держави – зможеш використовувати свої гроші і уникнути в майбутньому відповідальності. Чи не скористаєшся – потім будеш пояснювати, звідки у тебе гроші , якщо держава введе якісь додаткові норми »,

– заявив Гетманцев .

Паралельно в Мінфіні вже працюють над законопроектом про запровадження непрямих методів перевірки доходів громадян, необхідність якого прямо прописана в законі Зеленського про податкову амністію.

За словами міністра Сергія Марченка , тих, хто подасть декларацію в рамках амністії, потім при покупці, скажімо, квартири, не спитають, звідки вони взяли на це гроші. Що стосується інших, то відповідь можна буде знайти в новому законі.

«Ти декларуєш і вільно можеш розпоряджатися своїми статками. А далі – непрямі методи, і це міститься в перехідних положеннях закону. Якщо не задекларував, далі можуть бути запитання: де саме ти набув ті чи інші статки.

Якщо задекларують, потім не доведеться пояснювати походження цих коштів. Ніхто не спитає, чи сплачені були податки з цих коштів. Тож, якщо в когось є значні кошти для декларування, це дозволить потім купувати майно без пояснення походження коштів.

Для мене це нормальна історія, коли податкова може оцінити після декларування приріст статків у будь-кого. Умовно: ви задекларували кошти, а потім у вас з’являється маєток, вартість якого перевищує задекларовані активи. 

Тоді податкова має запитати: де ти взяв ці кошти?

 Зараз так не відбувається. З іншого боку, зараз складніше довести, що ти реально набув наявні кошти. Існує чимало схем легалізації. А от вже після добровільного декларування кошти можна буде вільно використовувати для придбання майна, автомобілів, предметів розкошів»,

– заявил голова Минфину.

При цьому в Мінфіні ще раз нагадали, що незабаром гряде пенсійна реформа, і нині працездатним людям, у кого не буде вкладів в приватних фондах, на пенсію від держави розраховувати не варто.

Тут слід зазначити, що про необхідність реформи підходів до соціального забезпечення раніше заявив і Президент Володимир Зеленський , при цьому похваливши главу «соціального» Комітету від «Слуг народу» Галину Третьякову.

Однак тих, хто, не чекаючи появи недержавних пенсійних фондів, намагається знайти альтернативний спосіб відкласти собі на старість у вигляді покупки нерухомості, теж чекає неприємний сюрприз.

Так, на тлі прийняття закону про податкову амністію і внесення Кабміном законопроекту про підвищення податків для бізнесу 5600 в прискореному темпі зростає вартість житла – як на первинному, так і на вторинному ринках. Тому тим, хто хотів зробити капіталовкладення у вигляді покупки житла, стало складніше здійснити такий внесок на майбутнє.

Виникає питання: які кроки для українських громадян здійснює владу для того, щоб вони змогли розраховувати на спокійну старість в Україні? Можливо, за всіма ініціативами щодо запровадження контролю над доходами гряде деяке послаблення податкового навантаження?

Данило Гетманцев в ефірі каналу «24» прояснив ситуацію.

«Що стосується зменшення податків, ми з вами не повинні жити в ілюзіях. Ми з вами повинні вчитися на історії країн, які стали потужними економічно. Ці країни точно не перетворювалися в офшорні зони.

Якщо ви порівняєте зараз рівень нашого оподаткування з рівнем оподаткування європейським, ви побачите, що у нас він є меншим, ніж навіть в країнах Балтії.

Ми не можемо зменшувати рівень оподаткування для половини економіки. Згадайте, до чого призвело зменшення ЄСВ з 42% до 22%. У нас не детінізувати економіка.

Ми з вами повинні відповідально ставитися до будь-якого рішення. І якщо ми говоримо про зменшення податків, потрібно спочатку детінізувати економіку. Закон один для всіх. Це наше головне завдання. І антиолігархічні закони є частиною цього процесу. У нас торгівля майже наполовину в тіні. Не можна регулювати економіку зменшенням оподаткування »,

– заявив Гетманцев.

Нагадаємо також, що аналогічно нарікає на неправильний крок уряду щодо зменшення ЄСВ і перший віце-прем’єр-міністр, міністр економіки Олексій Любченко. Відповідний законопроект про те, що «мінімалка» повинна залежати від можливостей держави, Кабмін уже вніс до Верховної Ради.

 

СЮГ


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X