Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Граничні доходи для єдинників І-ІІІ груп планують суттєво збільшити
Ініціативи законотворців

Граничні доходи для єдинників І-ІІІ груп планують суттєво збільшити

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Всеукраїнське об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця» розповідає, що відповідний законопроект зареєстровано в парламенті (№9533).

Документ змінює граничний обсяг доходів платників єдиного податку:

– для підприємців 1-ої групи – з 300 тис грн до 1,5 млн грн;

– для підприємців 2-ої групи – з 1,5 млн грн до 10 млн грн;

– для підприємців 3-ої групи ( для фізосіб та юросіб) – з 5 млн грн до 40 млн грн.

Ініціатор документу та його співавтор, народний депутат і голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан пояснює, що з 2014 року, коли востаннє  в Податковому кодексі переглядався граничний обсяг річного доходу підприємців-спрощенців, ріст споживчих цін склав майже 80%. Крім того, за цей час втричі зросла мінімальна заробітна плата, також був запроваджений військовий збір.

Це призвело до зростання валових витрат підприємців. Наразі частина спрощенців змушена звільняти найманих працівників і йти в тінь через те, що вони не вкладаються в параметри граничного обсягу доходів.

«Щоб зберегти робочі місця, потрібно провести індексацію і дати можливість підприємцям розвивати власну справу. Інакше ми отримаємо нову хвилю трудових мігрантів – ті, хто не знайде себе в Україні, й надалі виїжджатимуть на роботу за кордон», – зазначила Оксана Продан.

Що важливо, в Господарському кодексі визначено інші критерії розмежування підприємців в залежності від рівня доходів, аніж в Податковому кодексі. Зокрема, до мікробізнесу належать фізичні особи-підприємці та юридичні особи з річним доходом до 2 млн євро. А до малого бізнесу – фізичні особи-підприємці та юрособи з річним доходом до 10 млн євро.

Читати по темі:  Умови перебування юридичної особи на третій групі платників єдиного податку

Усунення законодавчої плутанини – ще одна вагома причина для ухвалення законопроекту №9533.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2020

X