Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, що передбачає заміну безоплатного проїзду на грошові компенсації пільговим групам.
Це цікаво

Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, що передбачає заміну безоплатного проїзду на грошові компенсації пільговим групам.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Уряд на засіданні 9 червня схвалив законопроект „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг”.

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України, якими передбачається, що пільги з оплати проїзду та інші надаються на підставі рішень органів місцевого самоврядування і виплачуються у визначеному ними порядку та розмірах у формі грошової компенсації.

Також вносяться зміни до законів України „Про транспорт” та „Про автомобільний транспорт” у зв’язку із запровадженням грошової компенсації замість пільг з оплати проїзду.

Тепер законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг», який розроблений Міністерством соціальної політики, має розглянути Верховна Рада.

Так, законопроєкт пропонує внести зміни до 12 законів України, в яких ідеться про пільговиків. Планується, що пільги у формі грошової компенсації пільговикам нараховуватимуть відповідні органи місцевої влади.

Прийняття законопроєкту дасть можливість органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання надання пільг з оплати проїзду та сприятиме адресності їх надання, вважають в уряді.

У Мінсоцполітики наголосили, що ухвалення законопроєкту буде доцільним для людей, які мають пільги і не користуються ними, адже вони зможуть отримати грошову компенсацію.

Нагадаємо, рішення про монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських і міжміських маршрутах Кабмін ухвалив ще 2018 року. Тоді йшлося про те, що місцева влада оплачуватиме 30 поїздок на місяць.

Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд.

Прийняття акта надає можливість органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду у готівковій формі.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X