Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Карантин по-новому: що планує МОЗ
Ініціативи законотворців Консультації

Карантин по-новому: що планує МОЗ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

У МОЗ працюють над новими правилами карантину в Україні, які будуть включати привілеї для вакцинованих. Зокрема, маючи COVID-сертифікат, українці зможуть відвідувати кафе та ресторани навіть в “червоній” зоні.

Про це повідомляється  з посиланням на головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна .

Так, на відміну від попередніх локдаунов, новий локдаун, якщо його запровадять, буде менш жорстким. Зокрема, бізнесу можуть дозволити працювати, а українцям не доведеться відмовлятися від відвідування ресторанів. Але є умова – вакцинація.

100-процентна вакцинація і QR-код на вході

За словами Кузіна, нові норми вже в розробці та будуть прийняті в найближчі дні.

“Зараз розробляється проект постанови Кабміну. ​​Сподіваємося, що на цій, або на початку наступного тижня він вже буде прийнятий. Ми хочемо дозволити більш полегшені норми роботи бізнесу і відвідування закладів тим людям, які пройшли повний курс щеплень і мають внутрішній сертифікат”, – пояснив Кузин.

Як пояснив головний санлікар, заклади громадського харчування зможуть працювати навіть в “червоній” зоні , або “помаранчевої”якщо персонал вакцинована на 100%.

“Ми можемо знімати норму на обмеження кількості посадочних місць, якщо ті люди, які відвідують ресторан, також вакциновані”, – додав він.

Для того, щоб відвідати заклад в “червоній” зоні потрібно буде показати QR-код на вході .

COVID-сертифікатів побільшає

На даний момент в Україні через “Дію” можна отримати два види сертифіката: міжнародний і внутрішній. Умовою їх отримання є повний курс вакцинації. Разом з тим, нові умови карантину розширюють цей перелік.

Згідно з пропозиціями МОЗ, які вчора анонсував глава відомства Віктор Ляшко, привілеї при посиленні карантину отримають не тільки ті, хто пройшов повний курс, а й ті, хто отримав одне щеплення. Але тільки для “жовтої” зони, в “червоній” потрібен буде повний курс.

Так, внутрішніх сертифікатів буде два : жовтий (для однієї дози) і зелений (для двох доз). Термін дії сертифіката з повним курсом вакцинації (як внутрішнього, так і міжнародного) становитиме рік, а не півроку, як зараз.

Кузин пояснив, що після закінчення терміну на півроку від сертифіката потрібно буде відмовитися і згенерувати новий.

Що буде зі школами

Умови роботи шкіл при посиленні карантину залишаються практично незмінними – 80% вакцинованих педагогів. Разом з тим, в “жовтій” зоні достатнього того, щоб 80% вчителів отримали хоча б одну дозу вакцини. У “червоній” же зоні 80% вчителів мають пройти повний курс вакцинації, щоб школа могла працювати. В іншому випадку, навчання знову перейде в онлайн.

Коли посилять карантин

Як пояснював Ляшко, засідання держкомісії ТЕБ та НС, яка регулює карантинне зонування, планують ініціювати вже після того, як вступить в силу рішення Кабміну по карантину .

Оскільки Кабмін традиційно засідання по середах, найближче засідання 15 вересня. Однак, уряд може зібратися і на позачергове. Крім того, згідно із законом, про посилення карантину Кабмін повинен попереджати за 7 днів.

РБК

43 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X