Головна » Бухгалтеру » Консультації » Коли вперше можна зареєструватися у Державному реєстрі за РНОКПП
Консультації

Коли вперше можна зареєструватися у Державному реєстрі за РНОКПП

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до норм   Податкового кодексу України, всі фізичні особи – платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр).

Особа віком від 14 до 18 років, яка має зареєстроване місце проживання та яка не зареєстрована у Державному реєстрі, під час оформлення паспорта громадянина України вперше може за її бажанням одночасно зареєструватися у Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків з його відображенням надалі у паспорті громадянина України.

У такому разі Облікова картка фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР не заповнюється, а реєстрація здійснюється на підставі відомостей, що містяться у заяві-анкеті, яка подається під час оформлення паспорта громадянина України.

Після реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі ДПС надсилає Державній міграційній службі України реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) з Державного реєстру для його внесення до паспорта громадянина України у формі картки.
Підтвердженням достовірності РНОКПП є документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі (картка платника податків), або дані про РНОКПП з Державного реєстру, внесені до паспорта громадянина України.
Особа за власним вибором пред’являє один із зазначених документів для надання даних про РНОКПП.

Фізична особа – платник податків може також подавати дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, зокрема як внесені до е-паспорта, так і окремо, як електронну копію документа, що засвідчує реєстрацію такої особи в Державному реєстрі, засобами Порталу Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія, за умови здійснення перевірки відповідності та підтвердження таких реєстраційних.

Таким чином, особа віком від 14 до 18 років, яка отримала паспорт громадянина України вперше, для отримання в паперовій формі документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі, може звернутися до контролюючого органу особисто, пред’явити паспорт, а також довідку про реєстрацію місця проживання або документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (довідку про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру). У разі звернення до контролюючого органу одного з батьків до зазначених документів необхідно додати документ, що посвідчує особу одного з батьків.

 

ДПС

26 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X