Головна » Бухгалтеру » Консультації » Коли потрібно застосовувати РРО після його реєстрації?
Консультації

Коли потрібно застосовувати РРО після його реєстрації?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

ФОП – єдиноподатник 2 гр. зареєстрував РРО у грудні 2021 року. Чи обов’язково застосовувати РРО з моменту його реєстрації?

Підприємці-єдиноподатники, які звільнені від використання РРО/ПРРО за ст. 9 Закону про РРО, мають право до 31 грудня включно застосовувати РРО/ПРРО  без їх переведення у фіскальний режим роботи. Право на це дає ст. 13 Закону про РРО.

Що таке фіскальний режим роботи програмного реєстратора розрахункових операцій?

Фіскальний режим роботи програмного реєстратора розрахункових операцій– це режим роботи ПРРО, зареєстрованого у реєстрі таких реєстраторів, що забезпечує реєстрацію розрахункових документів на фіскальному сервері контролюючого органу відповідно до Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг».

Іншими словами коли ви подаєте -РРО(ПРРО) та  приймається рішення про реєстрацію РРО, формується та резервується фіскальний номер РРО в інформаційній системі та видається суб’єкту господарювання довідка про резервування фіскального номера РРО.

Протягом п’яти робочих днів з дати видачі довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи: занесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в ЦСО.

Нефіскальний режим роботи РРО — режим роботи реєстратора, в якому не забезпечується безумовне виконання ним фіскальних функцій.

Законом про РРО передбачено штрафні санкції за порушення застосування РРО лише у тих випадках, коли таке застосування є обов’язковим.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X