Головна » Бухгалтеру » Консультації » Кому потрібно подати подавати форму 1-РПП?
Консультації

Кому потрібно подати подавати форму 1-РПП?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема інформація органів державної реєстрації та документально підтверджена інформація, що надається платниками податків (п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України.

Законом України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) визначено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) містяться дані, зокрема, й про перелік засновників (учасників) юридичної особи: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження та інше.

Порядок внесення змін до облікових даних платників податків встановлено розд. ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588.

Цим Порядком визначено, що у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами № 1-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни» (п. 9.2 розд. IX Порядку).

Отже, стосовно платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР, то інформація про зміну засновників оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від держреєстратора, в порядку визначеному Законом № 755.

Стосовно платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про зміну засновників діяльності оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни».


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X