Головна » Бухгалтеру » Консультації » Нові роз’яснення Мінекономіки щодо розрахунку середнього заробітку
Консультації

Нові роз’яснення Мінекономіки щодо розрахунку середнього заробітку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Мінекономіки зупинилося на поясненнях в застосуванні норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.

У листі від 02.02.2021 р. № 4708-06/6433-07 акцентовано, що премії та інші виплати, які виплачують за 2 і більше місяці, враховують в частині, яка відноситься до тих місяців, що входять у розрахунковий період.

Треба зважати, що дні відрядження, оплачені за середнім заробітком, не враховують при обчисленні середньої зарплати за два місяці. В такому разі і суму премії, яка припадає на ці дні, також не враховують при визначенні частини премії, яку відносять до заробітку місяців розрахункового періоду.

Інший випадок врахування премій розглянутий у листі 02.02.2021 р. № 4708-06/6450-07.

Запитувач навів свій приклад із розрахунком середньої зарплати. На що міністерство відповіло, що для визначення частини премії, яка буде врахована при обчисленні середньої зарплати працівнику, необхідно суму премії за четвертий квартал 2020 року розділити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у четвертому кварталі 2020 року, потім отриманий результат помножити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у листопаді та у грудні 2020 року.

Що стосується округлення частин премії, які додаються до заробітку місяців розрахункового періоду, то, як правило, при розрахунку проміжковий показник не округлюють.

 

ЮрЛіга


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X