Головна » Бухгалтеру » Консультації » Критерії відбору до планових перевірок контрольно-аудиторської служби ДФС
Держоргани інформують Консультації

Критерії відбору до планових перевірок контрольно-аудиторської служби ДФС

Про перевірки в тому числі і органами ДФС ми писали багато та детально. Публікували роз’яснення ДФС стосовно критеріїв відбору «кандидатів» на цю неприємну процедуру. Ну а тепер доведемо до відома наших читачів досягнення ДФС в цьму напрямку, котрими вони поділилися на своєму офіційному ресурсі із платниками.

Зокрема фіскали стверджують, що відтепер  головний принцип їх контрольно-перевірочної роботи підрозділів аудиту ДФС, що відповідає провідній міжнародній практиці. І завдяки цьому вони «намолотили в засіки Батьківщини» на 40% більше податків за весь 2017 рік, ніж в 2016 році.

Левову частку у загальній сумі недоплат, які були виявлені плановими перевірками, становить ПДВ, податок на прибуток, акцизний податок, рентна плата. Найчастіше при плановому контролі виявлялося:

— завищення податкового кредиту за рахунок робіт та ТМЦ, отриманих від «сумнівних» суб’єктів господарювання;

— завищення витрат внаслідок порушень стандартів бухгалтерського обліку (нарахування курсових різниць на заборгованість в національній валюті, коригування резерву сумнівних боргів);

— заниження доходів внаслідок не врахування отриманих безповоротних фінансових допомог, протермінованої кредиторської заборгованості;

— реалізація товарів (робіт, послуг) нижче фактичної собівартості;

— порушення при обчисленні рентної плати за користування надрами.

Як ми вже писали план графік перевірок на наступний рік має бути оприлюднений на офіційному сайті ДФС у термін до 22 грудня року поточного. 

За рахунок скорочення заходів контролю знижено тиск на платників: за останні 5 років у 3,5 раза зменшено кількість виходів до платників для документального підтвердження ризиків, визначених при відборі.

Вдосконаленням відбору ризиків в операціях з ПДВ суттєво зменшено кількість зустрічних звірок та позапланових перевірок. Водночас, на 10% збільшено кількість планових заходів, у ході яких комплексно відпрацьовуються всі ризики у діяльності платників.

При цьому, акцент у плановій роботі зроблено на великих платниках – їх перевірено 9%, середніх  – лише 5 %, а малих тільки 0,2%.

навіяне повідомленнями ДФС

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

17 − 13 =

Пошук від Google

Наша розсилка

Неопределенность и риск — главная трудность и главный шанс бизнеса.

— Дэвид Хертц, американский математик и аналитик

Події

Останні пости на форумі

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: