Головна » Бухгалтеру » Консультації » Квитанції про зупинення реєстрації ПН не відповідають законодавству? Рішення суду
Консультації Юридичні консультації

Квитанції про зупинення реєстрації ПН не відповідають законодавству? Рішення суду

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Протягом 2017 року, суди вказували на відсутність належного обґрунтування у рішеннях, які приймалися комісією ДФС України в межах застосування процедури зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Крім того, у багатьох випадках така необґрунтованість ставала підставою для їх скасування.

Причиною відсутності такого обґрунтування було те, що такі рішення приймалися за уніфікованими формами, у яких були відсутні відповідні графи для зазначення необхідної інформації.

Для виправлення цієї ситуації було прийнято низку змін щодо форм вищезазначених рішень, зокрема до квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, рішень комісій про їх реєстрацію тощо.

Аналіз судової практики, яка склалася щодо застосування оновленої процедури СМКОР у 2018 році, дозволяє дійти висновку, що прийняті зміни у формах документів є недостатніми.

Так, у постанові Запорізького окружного адміністративного суду від 02.07.2018 у справі № 808/1745/18 було звернено увагу на те, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної 2018 року відсутня інформація щодо номенклатури та коду товару згідно з УКТ ЗЕД, що є порушенням підпункту 2 пункту 13 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117. Також судом у цьому рішенні було зазначено, що якщо податкова накладна була заблокована у зв’язку з її реєстрацією платником, який відповідає критеріям ризиковості, то відсутність у квитанції інформації щодо підстави для встановлення ризиковості такого платника податків є порушенням вимог підпункту 3 пункту 13 Порядку 117. Такі висновки суду разом з іншими доказами протиправності рішення, прийнятого відповідною комісією, стали підставою для його скасування судом.

Загалом судова практика в даному питанні здебільшого є позитивною для платників. Детальніше тут

Детальніше про всі особливості судового оскарження читайте тут


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

девятнадцать − пять =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Події

січень, 2020

Реклама

Random Quote

Кораблю, щоб йти прямо по курсу, потрібен один керманич і один штурвал. Те ж саме стосується і успішного управління бізнесом. Не можна приставити штурвал до кожного стільця в організації

— Жюль Ормон
X

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: