Головна » Бухгалтеру » Консультації » Квитанції про зупинення реєстрації ПН не відповідають законодавству? Рішення суду
Консультації Юридичні консультації

Квитанції про зупинення реєстрації ПН не відповідають законодавству? Рішення суду

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Протягом 2017 року, суди вказували на відсутність належного обґрунтування у рішеннях, які приймалися комісією ДФС України в межах застосування процедури зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Крім того, у багатьох випадках така необґрунтованість ставала підставою для їх скасування.

Причиною відсутності такого обґрунтування було те, що такі рішення приймалися за уніфікованими формами, у яких були відсутні відповідні графи для зазначення необхідної інформації.

Для виправлення цієї ситуації було прийнято низку змін щодо форм вищезазначених рішень, зокрема до квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, рішень комісій про їх реєстрацію тощо.

Аналіз судової практики, яка склалася щодо застосування оновленої процедури СМКОР у 2018 році, дозволяє дійти висновку, що прийняті зміни у формах документів є недостатніми.

Так, у постанові Запорізького окружного адміністративного суду від 02.07.2018 у справі № 808/1745/18 було звернено увагу на те, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної 2018 року відсутня інформація щодо номенклатури та коду товару згідно з УКТ ЗЕД, що є порушенням підпункту 2 пункту 13 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117. Також судом у цьому рішенні було зазначено, що якщо податкова накладна була заблокована у зв’язку з її реєстрацією платником, який відповідає критеріям ризиковості, то відсутність у квитанції інформації щодо підстави для встановлення ризиковості такого платника податків є порушенням вимог підпункту 3 пункту 13 Порядку 117. Такі висновки суду разом з іншими доказами протиправності рішення, прийнятого відповідною комісією, стали підставою для його скасування судом.

Загалом судова практика в даному питанні здебільшого є позитивною для платників. Детальніше тут

Детальніше про всі особливості судового оскарження читайте тут


Поділіться з друзями - підтримайте проект