Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка
Держоргани інформують Кадровий облік Консультації

Основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації.

За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в передбачених законом випадках іншу відповідальність.

Згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Тому, записи у трудовій книжці беруть до уваги при призначенні пенсії, здійсненні виплат за вислугу років, а також при призначенні інших пільг.

Повідомляємо, що записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконуються відповідно до найменування професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій ДК 003:2010 та відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників.

А відтак керівники підприємств, оформляючи кадрову документацію (трудові книжки, накази, штатні розписи тощо), мають записувати назви посад відповідно до Класифікатора професій.

Держпраці

Від редакції додамо, що багато розмов про скасування трудових книжок точилися з 2015 року, Уряд подавав неодноразово проекти закону про скасування книжок, котрі просто не потрібні, паперові носії дублюють інформацію, котра вже  є у базі данних Пенсійоного фонду. Але наразі, все залишається як було завжди –  бланки трудових книжок та вкладишів до них зберігають у бухгалтерії підприємства як документи суворої звітності. Їх видають за заявкою у підзвіт особі, відповідальній за ведення трудових книжок. (Пункт 7.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників N 58 )

17 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X