Головна » Бухгалтеру » Консультації » Лікарняний почали нараховувати по-новому: що потрібно знати вже сьогодні
Консультації

Лікарняний почали нараховувати по-новому: що потрібно знати вже сьогодні

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

В Україні вже з січня 2019 року лікарняні  вираховують за новою системою. Про це ми вже детально повідомляли нашого читача. Але нагадаємо, якщо раптово хтось пропустив цю важливу інфо.

З 1 січня мінімальний розмір лікарняного підвищиться до 100 грн в день (було близько 90 грн). Роботодавець зможе оплатити тільки перші п’ять днів лікарняного, а після виплати будуть перераховуватися з Фонду соцстрахування.

Розмір допомоги буде прямо залежати від трудового стажу і середньої зарплати за останні 12 місяців.

Так, сумарну зарплату за цей період ділять на кількість днів у році (з урахуванням державних свят). Сума, яка вийшла, – розмір лікарняного. Отримати лікарняний рівний своїй середній зарплаті зможуть тільки ті, у кого є більше 8 років трудового стажу. Іншим покладена всього частина зарплати.

 У процентному співвідношенні розрахунок виглядає так:

від 3 до 5 років – 60% середньої зарплати;

від 5 до 8 років – 70%;

від 8 років – 100%.

До речі, з ростом мінімальної зарплати в 2019 році зріс і мінімальний розмір лікарняних. Так, якщо в 2018 році годину роботи оплачували в районі 22,4 грн, то в 2019 сума становитиме 25 грн.

Нагадаємо, в минулому році в МОЗ анонсували, що вже в 2019 році електронні лікарняні листи повністю замінять паперові. Це означає, що оформити і продовжити лікарняний можна буде без походу в поліклініку (в режимі онлайн).

Детальніше про порядок отримання матеріального забезпечення від ФСС та про Основні зміни форми нової заяви – розрахунку в порівнянні з попередньою читайте у наших матеріалах.

 

23 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X