Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера » ЛИСТ ДФС від 21.05.2015 р. № 8250/10/26-15-15-03-11
Нормативна база бухгалтера

ЛИСТ ДФС від 21.05.2015 р. № 8250/10/26-15-15-03-11

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. Києві

ЛИСТ

від 21.05.2015 р. № 8250/10/26-15-15-03-11

Про розгляд листа

Головне управління ДФС у м. Києві на виконання листа Державної фіскальної служби України від 07.05.2015 № 16372/7/99-99-19-02-02-17 розглянуло лист <…> щодо користування пільгами в оподаткуванні податку на прибуток та в межах компетенції, повідомляє наступне.

Після внесення змін до Податкового кодексу України Законом України від 28.12.2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі — Закон № 71), починаючи з 01 січня 2015 року, змінено порядок оподаткування неприбуткових установ та організацій.

Відповідно до пп. 14.1.121 п. 14.1. ст. 14 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі — Кодекс) неприбуткові підприємства, установи та організації — підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством.

Підпунктом 133.1.1 п. 133.1. ст. 133 Кодексу встановлено, зокрема, платниками податку — резидентами є суб’єкти господарювання — юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім:

бюджетних установ;

громадських об’єднань, політичних партій, релігійних, благодійних організацій, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, асоціацій власників жилих будинків, житлово-будівельних кооперативів, пенсійних фондів, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

З метою оподаткування центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр всіх установ та організацій, які зазначені у підпунктах 1 та 2 цього підпункту.

Читати по темі:  Лист ДФСУ № 599/7/99-99-15-03-02-17 від 12.01.2017 про особливості проведення перерахунку частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях протягом 2016 року

Такі установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після внесення таких установ та організацій до Реєстру неприбуткових організацій та установ (далі — Реєстр) контролюючими органами в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно з положеннями ст. 1 Закону України від 22.03.2015 № 4572-VI «Про громадські об’єднання» (далі — Закон № 4572) громадське об’єднання — це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

За організаційно-правовою формою громадське об’єднання утворюється як громадська організація або громадська спілка.

 

Якщо засновниками та членами (учасниками) громадського об’єднання є фізичні особи, то таке громадське об’єднання вважається громадською організацією. У разі коли засновниками громадського об’єднання є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи, то таке громадське об’єднання є громадською спілкою.

Громадське об’єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Одним із принципів діяльності громадських об’єднань є відсутність майнового інтересу, яка передбачає, що члени (учасники) громадського об’єднання не мають права на частку майна громадського об’єднання та не відповідають за його зобов’язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об’єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об’єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи) (п. 6 ст. З Закону № 4572).

Відповідно до п. 2 ст. 10 Закону № 4572 у загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об’єднання («громадська організація», «громадська спілка»).

Читати по темі:  Лист ДФС від 09.04.2015 р. №12518/7/99-99-17-03-01-17

Крім того, згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 4572 громадські об’єднання обліковуються в Реєстрі громадських об’єднань, який веде уповноважений орган з питань реєстрації.

Отже, якщо непідприємницька організація є громадським об’єднанням, утвореним з урахуванням вимог Закону № 4572, така організація може скористатися правом для отримання статусу неприбуткової організації відповідно до положень пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Кодексу за умови, що метою її діяльності не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

До внесення змін до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 № 37, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.02.2013 за № 267/22799, починаючи з 01.01.2015, установи та організації, які станом на 31.12.2014 внесені до Реєстру, є в переліку та відповідають умовам, визначеним пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Кодексу (метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій), продовжують використовувати статус неприбутковості та не є платниками податку на прибуток.

Стосовно питання подання звіту про суми податкових пільг, то п. 30.5 ст. 30 Кодексу податкові пільги, порядок та підстави їх надання встановлюються з урахуванням вимог законодавства України про захист економічної конкуренції виключно цим Кодексом, рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, прийнятими відповідно до цього Кодексу.

Пунктом 30.6 ст. 30 Кодексу суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом — платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Читати по темі:  Формирование декларации по прибыли за 2015 год в 1С

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1233 затверджено Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (далі — Порядок) та Звіт про суми податкових пільг (далі — Звіт).

У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, Звіт не подається (п. 3 Порядку).

Одночасно, повідомляємо, що в кожній районній державній податковій інспекції міста Києва створені та функціонують консультаційні центри з питань застосування норм Податкового кодексу. У разі виникнення додаткових питань, ГУ ДФС у м. Києві пропонує звертатися безпосередньо до податкового органу за місцем державної реєстрації.

Перший заступник начальника ГУ ДФС у м. Києві

І. Г. Бондаренко

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

девять + одиннадцать =

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Если у тебя нет своей цели в жизни, то ты будешь работать на того, у кого она есть

ЛИСТ ДФС від 21.05.2015 р. № 8250/10/26-15-15-03-11

Час читання: <1 min
0

Поділитися з другом