Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Мінфін підготував зміни до звітності з ПДВ
Ініціативи законотворців

Мінфін підготував зміни до звітності з ПДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

26 лютого 2018 року ДФСУ оприлюднила проект наказу Мінфіну „Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21” (завантажити).

Чому виникла необхідність внесення змін?

Нагадаємо, що 1 січня 2018 року набрав чинності Закон від 07.12.2017 р. № 2245-VIII, який вніс численні зміни до Податкового кодексу. Зокрема, згідно з ним сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону №1877-IV, подають декларацію з ПДВ з додатком, у якому зазначають обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону №1877, розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний податковий період, зареєстрованих у ЄРПН. 

На сьогодні форми податкової звітності з ПДВ не дають можливості повною мірою реалізувати ці норми ПКУ. З огляду на це й виникла необхідність у внесенні змін до форм  звітності з ПДВ.

 

Що пропонується змінити?

1) У новій редакції запропоновано викласти такі додатки до декларації з ПДВ:

 • Додаток 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)» (завантажити);
 • Додаток 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» (завантажити);
 • Додаток 9 «Розрахунок  податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9)» (завантажити).

 

2) Відповідно вносяться зміни й до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21. Зокрема, уточнено, що:

— у таблиці 1 (ДС9) зазначається обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону №1877, розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН;

— у разі формування суми ПЗ за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5). Відомості про суми ПДВ, вказані в ПН, складених з 1 липня 2015 року і включених до суми ПЗ за минулі звітні (податкові) періоди, та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5), крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5);

— у разі коригування ПЗ, у зв’язку зі збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1 (Д1) (додаток 1). Відомості про коригування ПЗ у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до ПН, складених з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1).

3) Пропонується встановити, що таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1)  та 1.2 (Д5) (додаток 5) до декларації з ПДВ заповнюються за звітний (податковий) період, за який вперше подається декларація, з урахуванням змін, внесених цим наказом.

Очікується, що наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. 

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

 • поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
 • електронну – m.temruk@sfs.gov.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

5 × два =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Если вы тратите слишком много времени на размышления, вы никогда это не сделаете

— Брюс Ли

Події

Останні пости на форумі

 • НА: Анекдоты

  – Переживаете, что полнеете? – Конечно! – Если бы я не ...

  От thestarnataly, 1 неделя  назад

 • НА: Анекдоты

  – Бабушка, бабушка, а почему у тебя такие большие глаза...

  От thestarnataly, 1 неделя  назад

 • НА: Анекдоты

  Сегодня мы возьмём интервью у человека, который всё усп...

  От thestarnataly, 1 неделя  назад

 • НА: Анекдоты

  – Назовите вашу слабую сторону. – Я тупой. – Мы вам пер...

  От thestarnataly, 2 недели  назад

Ми в Instagram

 • 24
  5 дней ago by buh24comua #порададня #бухгалтер24
 • 24
  2 дня ago by buh24comua #бухгалтер24 #бизнес #бизнесреальность
 • 24
  3 дня ago by buh24comua #бухгалтер24 #вопрос

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: