Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Мінфін підготував зміни до звітності з ПДВ
Ініціативи законотворців

Мінфін підготував зміни до звітності з ПДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

26 лютого 2018 року ДФСУ оприлюднила проект наказу Мінфіну „Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21” (завантажити).

Чому виникла необхідність внесення змін?

Нагадаємо, що 1 січня 2018 року набрав чинності Закон від 07.12.2017 р. № 2245-VIII, який вніс численні зміни до Податкового кодексу. Зокрема, згідно з ним сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону №1877-IV, подають декларацію з ПДВ з додатком, у якому зазначають обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону №1877, розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний податковий період, зареєстрованих у ЄРПН. 

На сьогодні форми податкової звітності з ПДВ не дають можливості повною мірою реалізувати ці норми ПКУ. З огляду на це й виникла необхідність у внесенні змін до форм  звітності з ПДВ.

 

Що пропонується змінити?

1) У новій редакції запропоновано викласти такі додатки до декларації з ПДВ:

  • Додаток 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)» (завантажити);
  • Додаток 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» (завантажити);
  • Додаток 9 «Розрахунок  податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9)» (завантажити).

 

2) Відповідно вносяться зміни й до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21. Зокрема, уточнено, що:

— у таблиці 1 (ДС9) зазначається обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону №1877, розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН;

Читати по темі:  Форми податкової накладної та розрахунку коригування будуть оновлені

— у разі формування суми ПЗ за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5). Відомості про суми ПДВ, вказані в ПН, складених з 1 липня 2015 року і включених до суми ПЗ за минулі звітні (податкові) періоди, та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5), крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5);

— у разі коригування ПЗ, у зв’язку зі збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1 (Д1) (додаток 1). Відомості про коригування ПЗ у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до ПН, складених з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1).

3) Пропонується встановити, що таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1)  та 1.2 (Д5) (додаток 5) до декларації з ПДВ заповнюються за звітний (податковий) період, за який вперше подається декларація, з урахуванням змін, внесених цим наказом.

Очікується, що наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. 

Читати по темі:  Оновлено порядок індексації доходів громадян

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

  • поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
  • електронну – m.temruk@sfs.gov.ua

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2020

X