Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Податкова міліція – батіг, котрий потрібно взагалі прибрати з ДФС
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Податкова міліція – батіг, котрий потрібно взагалі прибрати з ДФС

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Реформа Державної фіскальної служби неможлива без ліквідації податкової міліціїї, яка вже понад рік існує поза законом. Про це заявив Міністр фінансів Олександр Данилюк .

“Цей батіг потрібно взагалі прибрати з ДФС, щоб не було навіть можливості його використовувати для тиску на бізнес. І тоді з правильними підходами, людьми, процесами, показниками ефективності (КРІ) можна очікувати успішних результатів реформи ДФС.
 Податкова міліція та її набіги на бізнес мають залишитися в минулому. Водночас потрібно створити Службу фінансових розслідувань (СФР)”, зазначив Олександр Данилюк.

Міністр нагадав, що законопроект “Про Службу фінансових розслідувань” був розроблений із залученням інших міністерств та органів, експертів, бізнесу. У березні 2017 року законопроект було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів, однак, наразі процес створення Служби штучно затягується, адже “ухвалення цього закону означає дуже серйозну зміну, зокрема втрату впливу деякими силами”.

Олександр Данилюк нагадав, що наразі розслідування економічних злочинів займають одразу чотири правоохоронних органи: СБУ, Національна поліція, Генеральна прокуратура та податкова міліція. Створення СФР передбачає, що розслідуванням економічних злочинів проти держави в Україні займатиметься єдиний орган з новими людьми та новими підходами в роботі. Таким чином, можна буде уникнути ситуації, коли один злочин розслідується одразу декількома правоохоронними органами, а також скоротити кількість осіб, які займаються розслідуванням таких злочинів з 15 тис. до 3,5 тис.

Працівниками СФР стануть люди, що раніше не працювали у правоохоронних органах. Вони пройдуть відповідні тренінги. Про надання допомоги в організації навчань Міністерство фінансів України вже досягнуло домовленностей з керівництвом подібних органів для боротьби з фінансовими злочинами проти держави з США та Італії.

за повідомленнями МінФіну

Стосовно СФР ми активно та неоднократно писали. Також публікували думки професіоналів стосовно даного питання. Але, як кажуть, :”А віз і нині там!”

30 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X