Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Мінфін скасує стару звітність з ЄСВ
Ініціативи законотворців Консультації

Мінфін скасує стару звітність з ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Мінфін підготував проекту наказу, яким скасує наказ від 14 квітня 2015 року № 435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Ми вже писали, Законом № 115 внесено зміни до пунктів 1 та 4 частини другої статті 6 Закону України від 06.07.2010 № 2464«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими змінено вимоги щодо звітування платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) про суми нарахованого єдиного внеску.

Так, відповідно до прийнятих змін передбачено подавати звітність про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону № 2464, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України (далі – Кодекс). Форма, за якою подається звітність про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку), встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зазначені законодавчі норми набирають чинності з 01 січня 2021 року.

Водночас чинні форми звітності з єдиного внеску, затверджені наказом № 435, є окремою звітністю та не можуть відповідати вимогам вищевказаних законодавчих змін.

Таким чином,  наказ № 435 має бути визнаний таким, що втратив чинність.

Разом з тим, оскільки кінцеві терміни звітування за 2020 рік для різних категорій платників єдиного внеску встановлені після закінчення календарного року та припадають на періоди до травня 2021 року (до 21.01.2021, до 10.02.2021, до 01.05.2021), втрата чинності (скасування) чинними формами звіту з 01.01.2021 фактично унеможливить звітування по закінченні таких звітних періодів 2020 року, що, зі свого боку, спричинить виникнення ризиків втрати застрахованими особами страхового стажу за звітні періоди 2020 року.

Визначену проблему пропонується вирішити встановленням терміну набрання чинності наказом з 01 травня 2021 року, що охоплює усі строки подання обов’язкової звітності з єдиного внеску за звітні періоди 2020 року.

З проектом наказу можна ознайомитися на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України (www.minfin.gov.ua) в рубриці «Законодавство / Проекти нормативно-правових актів / Проекти нормативно-правових актів  у 2020 р.».

Зауваження та пропозиції до проекту наказу надавати протягом 20 днів з дня його оприлюднення на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України у письмовій та/або електронній формі за адресою: Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2 або 04071, м. Київ,                  вул. Межигірська, 11, e-mail:          dybko@minfin.gov.ua.

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X