Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Мінзарплата 4000 вже у 2018 році? чи Підвищення соцстандартів – все для населення, все для людей!
Ініціативи законотворців

Мінзарплата 4000 вже у 2018 році? чи Підвищення соцстандартів – все для населення, все для людей!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Народним депутатом Березкіним С.С. було подано до розгляду ВРУ Законопроект № 8193, котрий на перший погляд має підвищити соціальні гарантії для населення. Зокрема у Законопроекті зазначено: ” Із року в рік Кабінетом Міністрів України подається на затвердження парламенту прожитковий мінімум, розмір якого визначається, виходячи із фінансових можливостей державного бюджету, а не обрахований на основі реальних споживчих цін. Це призводить до штучного заниження прожиткового мінімуму, який є базовим державним соціальним стандартом, а відповідно і рівня всіх основних державних соціальних гарантій (мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія, соціальні допомоги тощо), які переважно є основним джерелом існування та мають забезпечувати громадянам країни достатній життєвий рівень.”

З іншого боку багато штрафних санкцій для платників саме обраховуються виходячи із розміру прожиткового мінімуму та мінзарплати. Саме ці величини є опорними для судової системи: подача позовів, виконання виконавчого провадження, тощо.

Далі Депутат наголошує на дані самого відомства Мінсоцполітики

Так, за даними Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах січня 2018 року в розрахунку на місяць на одну особу, а також для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, становить:

         – на одну особу – 3127,55 грн. (3586,70 грн. – з урахуванням суми обов’язкових платежів);

         – для дітей віком до 6 років – 3002,80 грн.;

         – для дітей віком від 6 до 18 років – 3668,29 грн.;

         – для працездатних осіб – 3229,04 грн. (4011,23 грн. – з урахуванням суми обов’язкових платежів);

         – для осіб, які втратили працездатність – 2636,93 гривень.

         Тобто вже зараз фактичний прожитковий мінімум перевищує прожитковий мінімум, затверджений у державному бюджеті на 2018 рік у 1,8-2,3 рази.

Однак далі у Пояснювальній записці до Законопроекту читаємо: 

Реалізація законопроекту витрат з державного та місцевих бюджетів, а також бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом 2018 року не потребує.

То, вірогідно, що можливе запровадження даної депутатської ініціативи планується із прийдешнього 2019 року.

Крім того, пригадується ініціатива Президента все ж таки підвищити мінзарплату до 4000 грн. про це вже  заявляв очільник нашої держави. То можливо, платників чекає чергове підвищення податків.

41 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X