Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок фізичних осіб
Держоргани інформують

Мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок фізичних осіб

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Законом України від 17.03.2020  № 533 – IX  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)» (далі – Закон № 533) встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з  18 березня  по  31 травня  2020 року (крім перевірок, що стосуються бюджетного відшкодування). 

Зазначене обмеження стосується також перевірок, пов’язаних з припиненням підприємницької діяльності, проте не позбавляє платників податків права надавати інформацію та документи, необхідні для продовження таких перевірок після спливу терміну дії мораторію.

 Також платники податків – фізичні особи мають право подавати заперечення до актів перевірок за результатами завершених станом на 18 березня 2020 року документальних перевірок платників податків – фізичних осіб та фізичних осіб –підприємців.

Розгляд таких заперечень переважно відбувається дистанційно із застосуванням загальнодоступних засобів відео-зв’язку. Питання особистої присутності під час розгляду таких заперечень вирішується окремо.

Зауважуємо, що в умовах дії карантину та обмеженні пересування громадян та транспорту у м. Києві, ефективними способами комунікацій між платниками податків, зокрема, фізичними особами та столичною податковою з питань контрольно-перевірочної роботи є:

– електронний кабінет платника;

– листування через офіційну поштову скриньку для листування з фізичними особами (громадяни та самозайняті особи) – kyiv.fiz@tax.gov.ua;

– використання спеціальних поштових скриньок, розташованих у приміщеннях ЦОП.

Водночас варто зазначити, що електронний спосіб листування є найзручнішим, надійним та безпечним способом проходження документів в системі електронного документування ДПС. Електронний документ в мінімально короткі терміни доставляється до безпосереднього виконавця, що також пришвидшує термін вирішення порушених питань.

ДПС

43 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X