Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Хто такий викривач і як він може повідомити про правопорушення
Держоргани інформують

Хто такий викривач і як він може повідомити про правопорушення

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

01.01.2020 р. набрав чинності Закон України від 17.10.2019 р. № 198-IX«Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції». Найбільш прикметними є його норми  щодо викривачів корупції. Тож з’ясуємо — хто такий викривач і як він може повідомити про правопорушення.

Насамперед викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Крім того, відповідно до внесених до Кодексу України про адміністративні правопорушення змін викривач є свідком у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Ці особи, які надають допомогу в запобіганні та протидії корупції, перебувають під захистом держави –  таке  право у них виникає у разі повідомленням про вчинення корупційної діяльності іншими особами. Також їм надаються гарантії захисту щодо анонімності та нерозголошення інформації щодо них.

Повідомлення про корупцію може бути здійснено як працівниками податкової служби, так і представниками бізнесу, без зазначення авторства, тобто анонімно з використанням будь-якого каналу зв’язку.

Таке анонімне повідомлення про порушення законодавства підлягатиме безперечному розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосуватиметься конкретної особи та міститиме фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, поширення зазначеної у повідомленні інформації, незважаючи на можливе порушення таким повідомленням своїх службових, цивільних, трудових чи інших обов’язків або зобов’язань.

Зазначу, що викривач, який повідомив про корупційний злочин, має право на винагороду, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у 5000 і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину.

Розмір винагороди становить 10 % від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду, а також не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

В кожному випадку суд встановлює конкретний розмір винагороди, що підлягає виплаті, з урахуванням критеріїв персональності та важливості інформації.

У разі відсутності хоча б одного із вищезазначених критеріїв суд може прийняти рішення про відмову у виплаті винагороди.

Ще наголошу на тому, що в Офісі великих платників податків ДПС на постійній основі проводиться роз’яснювально-профілактична робота серед працівників. Вживаються всі необхідні заходи щодо запобігання вчинення корупційної діяльності.

Ви завжди можете отримати роз’яснення від працівників Управління з питань запобігання та виявлення корупції, які стосуються корупційних правопорушень. А також повідомити про факти можливих корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією, такими способами:

– з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: вул. Дегтярівська, 11-г, м. Київ, 04119;

– на офіційну електронну адресу Офісу ВПП ДПС vpp.infr@tax.gov.ua;

– засобами телекомунікації, безпосередньо до Управління з питань запобігання та виявлення корупції, за телефоном 099 009 15 22 , з понеділка по четвер з 9 до 18 год., п’ятниця: з 9 до 16:45 год. із щоденною перервою з 13 год. до 13:45 год.;

– на офіційну електронну адресу Управління з питань запобігання та виявлення корупції vpp.corruption@sfs.gov.ua;

– у письмовому вигляді через працівників Управління з питань запобігання та виявлення корупції.

ДПС

34 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X