Головна » Uncategorized » МОЗ затвердив перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від #COVID-19
Uncategorized

МОЗ затвердив перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від #COVID-19

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email
Українці за певних умов зможуть отримати від лікаря офіційну довідку, що їм протипоказана вакцинація.
 
У документі вказані типи протипоказань.
Це можуть бути абсолютні протипоказання, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції. А також – застереження (вакцинація з пересторогою), коли остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками. Протипоказання також можуть носити характер постійних або тимчасових (у такому випадку у довідці вказується термін дії), діяти для всіх видів вакцин, або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).
 
Наприклад, діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою.
Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою.
 
У кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані у переліку МОЗ, встановлює винятково лікар!
_____
 Довідки про #протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада.
_____
За оцінками МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу має не більше ніж 1% населення.
Згідно постанови уряду № 1236, з 8 листопада не будуть допущені до роботи держслужбовці та освітяни, які не зробили щеплення. Наявність офіційної довідки дозволить представникам цих категорій громадян продовжувати роботу.
 
 Дані про пацієнтів, яким дійсно протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров’я – українці зможуть згенерувати документ у застосунку «Дія».
43 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X