Головна » Бухгалтеру » Консультації » На час стажування працівника між ним та роботодавцем має бути укладено трудовий договір
Консультації

На час стажування працівника між ним та роботодавцем має бути укладено трудовий договір

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Стажування є складовою післядипломної освіти нарівні з перепідготовкою, спеціалізацією, розширенням профілю, підвищення кваліфікації.

Також трудовим законодавством визначено таке поняття, як навчання на виробництві.

Наказом Міністерства праці та Міністерства освіти від 26.03.2001 року за номером  №127/151 затверджено Положення про професійне навчання кадрів на виробництві.

Положенням визначено, що таке стажування передбачає набуття практичних умінь і навичок щодо виконання обов’язків на займаній посаді або на посаді вищого рівня.

Нормами цього положення визначено: стажування, як один з видів підвищення кваліфікації керівних працівників,  проводиться на підприємствах, в установах, організаціях за індивідуальним планом, який затверджується керівником підприємства чи підрозділу, що направляє працівника на стажування.

За результатами стажування за місцем його проведення видається довідка довільної форми про проходження стажування.

Відповідні записи про професійне навчання робітників, підвищення кваліфікації працівників та спеціалістів  вносяться окремим записом у трудову книжку.

Слід зазначити, що проходження стажування при прийнятті на роботу законодавчо передбачено лише для певних категорій осіб, наприклад, державних службовців, майбутніх юристів, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, тощо.

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: якщо ж посада працівника не належить до перелічених категорій, то такий працівника має бути прийнятий на роботу за правилами Кодексу законів про працю України,  у разі необхідності – із випробувальним терміном.

Відповідно до статті 24  Кодексу законів про працю України – «Укладення трудового договору», працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладатиметься штрафна санкція у розмірі  125 190 гривень.

Управління праці


Поділіться з друзями - підтримайте проект