Головна » Бухгалтеру » Консультації » На кого правильним буде складання ПН, якщо отримує покупець послугу, а сплачує за неї інша особа, про що зазначено у договорі
Консультації

На кого правильним буде складання ПН, якщо отримує покупець послугу, а сплачує за неї інша особа, про що зазначено у договорі

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 Відповідно до ст. 655 ЦК за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
     Пунктом 1 ст. 528 ЦК встановлено, що виконання обов’язку може бути покладено боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства або суті зобов’язання не випливає обов’язок боржника виконати зобов’язання особисто. У цьому разі кредитор зобов’язаний прийняти виконання, запропоноване за боржника іншою особою.
     Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних і згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу надати покупцю за його вимогою.
     У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг (п.п. «д» п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу).
     Отже незалежно від того, що згідно з умовами договору виконання обов’язку щодо оплати за послуги покладено на іншу особу, податкова накладна складається на покупця (отримувача) послуг.

ЗІР


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X