Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податкова вимога та її застосування
Консультації

Податкова вимога та її застосування

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Податкова вимога (згідно із ПКУ) – це письмова вимога контролюючого органу  до платника податку щодо погашення суми податкового боргу.

   Надсилається податкова вимога:

  1. у разі виникнення у платника податків податкового боргу
  2. за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків
  3. не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання(п. 59.3 ст.59 ПКУ)
  4.   платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, проте не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) такому платнику податків податкову вимогу.

Зразки податкових вимог

Вимога

Вимога


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X