Слишком долгая загрузка. Просто закройте это окно
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства
Новини законодавства

Набрав чинності Закон про стягнення аліментів

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:3 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

08 липня 2017 року набрав чинності  Закон №2037 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів".

Аліменти можна стягнути в рамках наказного провадження - особа, з яким проживає дитина, може звернутися до суду за місцем реєстрації або перебування із заявою про видачу судового наказу. За зареєстрованим місцем проживання чи перебування можна пред'явити позов про стягнення аліментів, а також про оплату додаткових витрат на дитину, індексації аліментів, зміні способу їх стягнення. За таким вимогам судовий збір не сплачується. Також судовий збір не сплачується за стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів. У разі виникнення заборгованості з вини платника аліментів їх одержувач має право на стягнення неустойки в розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% заборгованості. 

 

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 Законі закріплені права дитини:

  • Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання.
  • Неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України
Заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку, який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення, незалежно від того, чи отримано такий заробіток в Україні або за кордоном. Якщо платник не працював або є «спрощенцем», або ж працював в державі, з яким немає договору про правову допомогу, заборгованість визначається виходячи з середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Читати по темі:  Неповнолітня дитина має право отримувати та розпоряджатися аліментами

Відповідальність платника аліментів настане через 7 днів з моменту повідомлення одержувача про необхідність сплатити певну суму. У разі несплати в цей термін пеня нараховується з наступного дня, а не з моменту отримання рішення суду. Не допускається призупинення провадження у справі про стягнення аліментів на підставі наявності спору про батьківство (материнство), визначення місця проживання дитини, участі одного з батьків або родичів у вихованні дитини, спілкуванні з дитиною.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

семь − 6 =

Наша розсилка

Події

Випадкова цитата

Если вы тратите слишком много времени на размышления, вы никогда это не сделаете

Набрав чинності Закон про стягнення аліментів

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом